Tech techline.hu 2007. november. 01. 18:31

Zulupad: a személyes Wikipédia

Az alig 2 MB-os Zulupad a számítógépünkre is telepíthető, de akár egy...

Az alig 2 MB-os Zulupad a számítógépünkre is telepíthető, de akár egy pendrive-on is elfér, így ezt a kis jegyzetfüzetet bárhova magunkkal vihetjük. Mert valójában egy digitális noteszről van szó, amelybe bármit feljegyezhetünk, ami csak eszünkbe jut, amikor a komputerrel dolgozunk, például a böngészéskor megtalált izgalmas weboldalakat, ügyfeleink listáját, barátaink telefonszámát. Ami izgalmassá teszi ezt a kis programot, az a linkelési lehetőség, amellyel személyes Wikipediát hozhatunk létre, azaz ha rákattintunk valamelyik, előzőleg általunk megjelölt szóra, akkor noteszünk egy újabb lapjára jutunk, ahol elolvashatjuk az adott szóhoz fűzött magyarázatot (amelyet természetesen mi tettünk oda korábban).

Ha linknek jelölünk ki egy bejegyzést, az egy új oldalt kap

S hogy a gyakorlatban ez mire jó? Nos, tegyük fel, hogy a munkánk során számos ügyféllel kerülünk kapcsolatba. Logikusnak tűnik, hogy feljegyezzük a telefonszámukat, de persze még egy sor megjegyezni valónk lenne róla, de ezeket szívünk szerint máshova tennénk. Nos, jelöljük ki az egérrel ezt a nevet, majd nyomjuk meg a felső menüsorban található Link feliratot, s a név máris kapott egy új oldalt a jegyzettömbünkben. Ide felírhatunk mindent, amit fontosnak érzünk partnerünkről. Később, ha a telefonszámokhoz lapozunk, s valamelyik ügyfélről többet szeretnénk megtudni, rákattintunk a kék színű s aláhúzott névre, s máris a régebben eltárolt hivatkozáshoz jutunk.

A program számos jellemzőjét beállíthatjuk

A program természetesen az „igazi” hiperlinket is ismeri, s ha nem kapcsoljuk ki ezt a lehetőséget a fenti menüsor File/Preferences pontjában, akkor ha valamilyen netes hivatkozást jegyzünk fel a Zulupadbe, s később rákattintunk, azonnal kijutunk a világáhlóra.
A Zulupad egyébként egész felépítésében a böngészők hagyományait követi, Előre (Forward) és Vissza (Back) gomb van rajta, illetve egy legördülő menüben mutatja a füzet valamennyi oldalát.


Hirdetés
Címkék
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?