Aki szeretne belekóstolni a több mint 250 csatornát és 15 ezer tévéműsort...
Aki szeretne belekóstolni a több mint 250 csatornát és 15 ezer tévéműsort kínáló internetes adásba, annak mindenekelőtt szélessávú internetelérésre van szüksége. A műsorok nézéséhez le kell tölteni a Joost programot, ami Windows XP SP2 és Mac OS X 10.4 alatt működik. Ez utóbbi azonban csak részben igaz, mert csak az Intel processzorral rendelkező Mac-ek tudják futtatni a lejátszót.
A program a www.joost.com oldalról tölthető le, a mérete mindössze 15 Mbájt. A telepítés utáni indítás első lépése, hogy létre kell hozni egy accountot. Felhasználónév és jelszóválasztás után még megadhatjuk, hogy akarunk-e külön biztonsági kódot használni a felnőtteknek szóló műsorok eléréséhez.
Érdemes rögtön teljes képernyős módra váltani, így lesz igazi a tévézés élménye. Az egér megmozdításával vagy kattintással tudjuk előhozni a lejátszó kezelőgombjait, illetve az Explore és a My Joost menüket.
A képernyő alján található vezérlővel lehet az éppen lejátszott műsor tetszőleges pontjára ugrani, megállítani a lejátszást, szabályozni a hangerőt és az adott csatorna további műsorai között lépkedni. Ez azt jelenti, hogy a Joostban első lépésként egy csatornát kell választani, majd ezen belül egy műsort. A csatorna és a műsor neve mellett található információs gomb megnyomásával részletes ismertetőt kaphatunk arról, mit is fogunk látni.
A csatornák választásához a baloldalon található Explore gombra kell kattintani. Ekkor tematikus csoportosításban jelennek meg az adók, s ha kiválasztjuk valamelyik témakört, akkor a láthatjuk, milyen adások tartoznak oda. Itt is használhatjuk az információs ikont, hogy többet tudjunk meg a csatornáról. Mindaddig, amíg nem választunk másik műsort, a háttérben folyamatosan megy a korábban nézett adás. Egy saját csatorna összeállításához mindössze a képernyő alján található sávba kell húzni az egérrel a kiválasztott adókat.
A képernyő jobb oldalán található My Joost gombbal tudjuk kedvünkre alakítani, mi legyen látható a képernyőn az adásokon kívül. Így például kitehetünk órát, szöveges hírcsatornát vagy azonnali üzenetküldő ablakot. Ha valamelyik adás megtetszik, egyetlen mozdulattal elküldhetjük blogunkba az éppen aktuális képernyőképet, természetesen megjegyzéssel és internetes hivatkozással ellátva.
Érdekes kezdeményezés az úgynevezett Channel Chat, ami egy kis beszélgető ablakot jelent, amibe azok tudnak üzeneteket írni, aki éppen ugyanazt a műsort nézik. Így akár távoli ismerőseinkkel is nézhetünk együtt egy adást, és megbeszélhetjük a látottakat.
A Joostot átválthatjuk ablakos megjelenítésre is, így ha elég nagy a monitorunk, munka közben félszemmel akár a tévét is nézhetjük.