Megbukott a Windows Vista vírusvédelme
Megbukott a teszteken a Microsoft új operációs rendszerének biztonsági eszköze: nem sikerült felismernie a világhálón keringő vírusokat.
Béta maradt volna? © Microsoft |
A Virus Bulletin összehasonlító tesztjén azok a szoftverek teljesítettek sikeresen, melyek a fertőző alkalmazások 100 százalékát észlelik és törlik.
Bil Gates január 30-i bejelentése szerint a Vista „minden eddigi operációs rendszernél biztonságosabb”. A 2001-ben megindult Vista fejlesztéseinek befejezését éppen arra hivatkozva halasztotta el a vállalat többször is, hogy a vírusok, kémprogramok, és férgek elleni hatékony védekezés további fejlesztéseket követel meg.
A Windows Live OneCare 1.5-ös verziója - melyet a Vistába is beépítettek – a rendszer komplex védelmét hivatott ellátni, s éves díjért cserébe óvja a felhasználók gépeit.
A Virus Bulletin tesztje során igyekeznek a szoftvereket a legváltozatosabb fertőzésekkel támadni, így „rájuk eresztenek” robotokat, férgeket, kémprogramokat, fájlokat fertőző polimorf és makrovírusokat egyaránt.
Míg azonban a Live OneCare a makrovírusok körül az összessel elbánt, figyelmen kívül hagyott néhány igen veszélyes támadót, polimorf fertőzést, és fájlokat megfertőző alkalmazást. Az aktív vírusok 99,91 százalékát fedezte fel és semlegesítette, de 37 fertőzést így sem észlelt.
A további elbukott vírusirtók a G-Data AntiVirusKit, a McAfee VirusScan Enterpreise 8.51 és a Norton Virus Control 5.90.
Joe Telafici a McAfee Avert laboratóriumának elnökhelyettese a Virus Bulletin eredményeire reagálva azzal védekezett, hogy a teszt során nem a legfrissebb McAfee verziót használták.
Jo Wickremasinghe a Windows Live OneCare termékmenedzsere nyilatkozatában azt mondta: „alaposan meg fogjuk vizsgálni a teszt metodológiáját és a szoftverünkre kapott eredményeket, hogy a jövőben a OneCare jobban teljesíthessen.”