2006. december. 14. 11:53 MTI Utolsó frissítés: 2006. december. 14. 11:53 Tech

Jóval ezermilliárd forint fölött az informatikai árbevétel

Az informatikai termékek gyártásából, bel- és külkereskedelméből, szolgáltatások nyújtásából származó teljes informatikai árbevétel 1345 milliárd forint volt 2005-ben Magyarországon - derül ki az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) által vezetett konzorcium támogatásával, az IDC által elkészített első IVSZ-IT piackutatásból.

Az IVSZ az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében ismerteti: ebből csak belföldön mintegy 743 milliárd forintos bevétel származott.
 
A felmérésből kiderül, hogy a magyarországi végfelhasználó szervezetek 2005-ben mintegy 517 milliárd forintot költöttek külső informatikai beszállítókra, aminek 43 százalékát informatikai szolgáltatásokra, 41,5 százalékát hardver eszközökre, 15,5 százalékát pedig szoftver-licenszekre fordították.
 
 
Az IVSZ tanulmányának célja a 2005. évi magyarországi belső és export informatikai piac, valamint a részpiacok méretének meghatározása, a piaci szereplők piaci részesedésének feltérképezése, és az informatikai vállalatok jövedelmezőségi mutatóinak meghatározása volt.
 
A kutatásban a teljes piac, illetve 23 technológiai szegmens szempontjából meghatározó 200 vállalat, valamint a további kisebb szereplők 200-as reprezentatív mintája szerepelt.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.