2006. március. 07. 10:51 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. március. 07. 11:08 Tech

Áprilisra üzembe állhat a budapesti EDR-hálózat

S ikeresen lezajlott az első, hálózaton belüli próbahívás a budapesti EDR, azaz Egységes Digitális Rádió-távközlő Rendszerben – jelentette be a projektet irányító cég, a Magyar Telekom és a T-Mobile közös vállalkozásaként létrejött Professzionális Mobilrádió (Pro-M) Zrt.

Az eszközöket gyártó finn EADS Secure Networks februárban már leszállította az első berendezéseket, így megkezdődött Budapesten a bázis- és átjátszóállomások telepítése, valamint a diszpécserközpontok kialakítása.

A rendkívül összetett TETRA technológiájú hazai EDR hálózat kiépítésének első mérföldköve lesz a budapesti rádiókommunikációs hálózat 2006. április 5-i műszaki átadása. A munka első fázisában a Pro-M-nél lévő központot, 39 bázisállomást, 2 átjátszóállomást, valamint a készenléti szerveknél működő diszpécserközpontokat alakítják ki. Az ezekhez szükséges eszközöket a finn cég folyamatosan szállítja.

Megkezdődött a felhasználói eszközök tesztelése és szállítása is. Az első ütemben 10150 darab terminál már megérkezett a Pro-M-hez. A készenléti szervek budapesti részlegei pedig fokozatosan veszik használatba a teljes rendszert.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.