A NASA szeptemberben nem indít újabb űrrepülőt
Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) közölte: szeptemberben valószínűleg nem indítanak újabb űrsiklót, mert nem tudnak gyors, egyszerű megoldást találni a szigetelőhab-problémára.
Bill Gerstenmaier, a problémával kapcsolatos vizsgálatot vezető NASA-illetékes azt mondta: a mérnökök még nem tudják, hogyan hárítsák el a hibát, de a külső üzemanyagtartály módosítására nyilvánvalóan szükség lesz.
Michael Griffin, a NASA vezetője azt mondta kedden, a Discovery 14 napos küldetésének sikeres befejezése után: a NASA mindent megtesz azért, hogy még az idén újabb űrsiklót bocsáthassanak fel.
Az űrhivatal letiltotta a repüléseket, mivel a Discoveryről, a külső üzemanyagtankról - mint kiderült - öt különböző helyről habszigetelő-darabok váltak le a július 26-i felbocsátáskor. Hasonló hiba okozta a Columbia tragédiáját 2003-ban. Griffin azt mondta, hogy ez az egyetlen dolog, amiben hibáztak, de addig nincs újabb repülés, amíg meg nem oldják a problémát. Korábbi információk szerint szeptember 22-re tervezték az Atlantis felbocsátását.
Gerstenmaier úgy fogalmazott: már nem tűnik reálisnak, hogy az Atlantis szeptemberben felemelkedhet, mivel az üzemanyagtartály egyes részein "kisebb műszaki módosításokat" kell végrehajtani. A következő alkalom űrsikló felbocsátására novemberben adódik. A NASA szakembere szerint az űrrepülőnek addigra rajtra készen kell állnia.