2005. március. 06. 11:54 MTI Utolsó frissítés: 2005. március. 06. 11:56 Tech

Arcfelismerő mobiltelefont fejlesztenek Japánban

Gazdája arcát felismerő, és csak ezt követően használatba helyezhető mobiltelefont fejlesztenek egy japán cégnél, hogy így növeljék a biztonságot.

Az Omron cég kutatói szerint a biometrikus rendszer alkalmazásával meg lehet akadályozni az illetékteleneket az esetleg elvesztett, vagy ellopott készülék, illetve az abban tárolt adatok felhasználásában. Üzembe helyezésekor a maroktelefon beépített fényképezőgépével felvételt készít a használóról és azt összehasonlítja a memóriájában tárolt azonosító képpel - ha tehát illetéktelent "pillant meg", kikapcsolja magát.

A kiotói cég illetékesei felhívták a figyelmet arra, hogy az arcfelismeréses azonosítás különösen fontos lehet manapság, amikor a mobiltelefonok alkalmazása igen változatos, fizetési megbízásokat és tervező funkciókat is végre lehet hajtani velük.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.