2009. szeptember. 21. 12:42 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 21. 12:27 Sport

Póker: nem ment a magyaroknak a cseheknél

Az elmúlt hét végén rendezték az Unibet Póker Open versenysorozat prágai állomását és a cseh fővárosba népes magyar küldöttség utazott. A 16 magyar pókeres közül mindössze ketten jutottak fizetős helyekre, a végső győztes egy svéd, Fuat Can lett.


A torna hivatalos honlapja szerint 16 magyar kártyás ült asztalhoz Prágában az 1650 euró nevezési díjú tornán - ott volt többek között Szilasi Viktória, Tóth Richárd, Majka, a szépségkirálynő Polgár Kriszta, vagy éppen a BPO-győztes Gáll Zsombor.

A közelmúltban WPT-t nyerő Tóth Richárdot a szervezők még a torna megnyerésére legesélyesebb öt játékos közé is beválasztották, ám korán búcsúzni kényszerült, ahogy például Tony G is. A nemzetközi sztárok mellett a magyaroknak sem sok jót hozott a torna, mindössze négyen kerültek tovább a második napra. Ekkor viszont már mindannyian befejezték a szereplésüket, a legtovább Samodai Gergely jutott, aki a 12. helyen zárta a napot, amivel 5360 eurót kaszált.

Samodai mellett Nagy Zsolt is fizetős helyen zárt, ő a 49 helyen fejezte be a szereplést, amiért 2500 eurót kapott. A tornán egyébként az első 54 helyet díjazták, és teltházzal, vagyis 440 fővel rajtolt, így az összdíjazás 660 000 euró volt. Az első hely és az érte járó 167 000 euró végül a svéd Fuat Can birtokába került, aki a hosszúra nyúlt heads-upban a holland Marco Adamst verte.

A Poker24.hu legfrissebb híre: Fiúk a lányok ellen

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.