„Nem biztos, hogy valaha fogok még pengét a kezemben” – nyilatkozta a sportoló.
Megszületett a döntés, két évre eltiltják a versenyzéstől Kun Anna párbajtőrözőt, mert tizenkét hónapon belül háromszor fordult elő, hogy a doppingellenőrök nem érték el az általa megadott helyen és időben. A Nemzeti Sport azt írja, hogy a párizsi olimpiai kvótát kiharcoló vívó ügyében a múlt héten tartottak meghallgatást, eltiltásának kezdete pedig május 10-e.
Eltiltása ellenére is vélhetőleg lesz magyar versenyző a párizsi olimpián ebben a számban is, mivel azon országok képviselői közül, akik csapattal nem szereztek kvótát, Európából két vívó kerülhet az ötkarikás mezőnybe, márpedig az ebben a rangsorban első Kun Anna mögött az észt Nelli Differt következik, közvetlenül utána pedig Muhari Eszter, így a felszabadult hely neki járna, írja az MTI.
Amikor felmerült a doppingvétség gyanúja, még csak annyit lehetett tudni, hogy egy magyar vívóról van szó, de másnap Kun a vívószövetség honlapján közzétette nyilatkozatában elismerte, hogy ellene folyik eljárás holléti nyilvántartással kapcsolatos mulasztás miatt. Kijelentette azt is, hogy elkötelezett híve a tiszta sportnak, és sosem használt semmilyen tiltott szert.
A világranglista negyedik helyezettje most azt írta nyilatkozatában, hogy nagyon csalódott a döntés miatt, és egyszerre dühös magára, illetve a rendszerre. Hozzátette, vannak, akik már lemondtak róla, de ő bízott abban, hogy nyerni fog, és ameddig a lehetőségei engedték, keményen küzdött magáért és az igazáért.
„Egyáltalán nem érzem igazságosnak ezt a döntést, és úgy gondolom, hogy a figyelmetlenség miatt elkövetett hibám nem egyenlő a büntetés mértékével. Sosem használtam semmilyen tiltott anyagot vagy módszert, rengeteg teszt és laboreredmény van rá bizonyítékként. A döntéshozó testület sem a tisztaságomat kérdőjelezte meg, de sajnos a szigorú szabályok miatt így döntött” – írta.
Nincs sok esély arra, hogy ott lehet az olimpián a doppingvétség miatt vizsgált magyar vívó
A Magyar Antidopping Csoport vezetője szerint Kun Annát el fogják tiltani. Csak azt reméli, nem olyan hosszú időre, hogy kettétörjön a karrierje.
Azt is jelezte, sajnálja, hogy csalódást okozott, és tart attól, hogy ez a döntés karrierje végét jelenti.
Sosem gondoltam volna, hogy így érhet véget a pályafutásom, hiszen egy ekkora törés után nem biztos, hogy valaha fogok még pengét a kezemben. Hosszú folyamat lesz ennek a feldolgozása. Új fejezet kezdődik az életemben, tele bizonytalansággal, időre és nyugalomra van szükségem.
A Magyar Antidopping Csoport honlapján elérhető kisokosban részletesen írnak a holléti információ-szolgáltatásról. Az úgynevezett elsődleges nyilvántartott vizsgálati csoportba sorolt versenyzőknek (ide tartozik Kun Anna is) negyedévente fel kell vinniük a WADA ADAMS elnevezésű rendszerébe, hogy hol végeznek rendszeres tevékenységet (például edzenek), milyen versenyeken vesznek részt, mi az éjszakai szálláshelyük, és meg kell jelölniük egy 60 perces idősávot (ráérési időt), amikor a doppingellenőrök előzetes értesítés nélkül megjelenhetnek, hogy mintát vegyenek tőlük. Mindezt olyan részletességgel szükséges megadni, hogy az alapján a sportoló felkutatására akár belföldön, akár külföldön bárki akadály nélkül képes legyen.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.