Az amerikai hírügynökség Darnyi Tamás és Egerszegi Krisztina sikereivel indokolja állítását.
Darnyi Tamás mindkét vegyes számát (200-as és 400-as) megnyerte mind 1988-ban, mind pedig 1992-ben, Egerszegi Krisztina pedig négyszáz méteren tarolt 1992-ben – sorolja az AP amerikai hírügynökség, miért fekszik a legjobban a vegyesúszás a magyaroknak. A felsorolás itt azonban még korántsem áll meg: Cseh László 2004 és 2012 között nyert hat olimpiai érmet, ezek közül négyet vegyesben, Hosszú Katinka pedig a brazíliai olimpián húzta be az aranyat ugyanebben az úszásnemben.
„Mi magyarok nagyon makacsok és nagyon szorgalmasak vagyunk” – mondta Hosszú az AP-nek – „a 400 méteres vegyes az az úszásnem, ami Magyarországon nagy tiszteletnek örvend, hiszen ez valóban arról szól, mennyi munkát vagyunk képesek belerakni”. „Magyarországon már nagyon fiatalon megszokták a kemény munkát. Mi nem így edzünk, így talán ezért álltunk rá a sprintekre” – nyilatkozott elismerően a magyarokról a holland sprinter Femke Heemskerk.
Az AP cikkében nem csak a magyarokat méltatta: bemutatták, hogy melyik ország milyen úszásnemben számíthat eddigi teljesítménye alapján sikerekre. A hírügynökség szerint a hollandok a sprintfutamokra, a japánok a mellúszásra, a svédek pedig a pillangóra specializálták magukat.
A hollandoknak a cikk hasonló figyelmet szentel, mint a magyaroknak. A holland Arno Kamminga, aki mellúszásban áll rajthoz, azzal indokolta választását, hogy nem tartja magát elég magasnak. „Csak örülök, hogy versenyezhetetek a világ legjobbjaival” – tette hozzá.
Az Egyesült Államok úszói közül a legjobban a férfiak teljesítenek, 100 és 200 méteres hátúszásban, ahol Ryan Murphy mindkét távon aranyat tudott szerezni Rióban. Murphy ezt a sorozatot szeretné folytatni Tokióban is.
Hosszú távon Olaszország az igazán eredményes: Gregorio Paltrinieri és Simona Quadarella egyaránt éremesélyesnek számítanak 1500 méteren.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.