Jól játszott, de három szettben veszített Fucsovics Márton a wimbledoni negyeddöntőben a világelső ellen.
Novak Djokovics várt Fucsovics Mártonra a wimbledoni negyeddöntőben – ha valaki soha nem olvas teniszhíreket, ebből az egy mondatból még ő is tudhatja, hogy nagy sikerek után óriási meccs várt a magyar teniszezőre.
A világranglistán 48. helyen álló Fucsovics – aki korábban Wimbledonban a második fordulónál tovább még sosem jutott – már két olyan játékost is búcsúztatott az elmúlt napokban, akik az első tíz kiemelt közé tartoztak: a harmadik fordulóban, a 16 közé jutásért a 9. kiemelt Diego Schwartzmannt verte meg, a nyolc közé pedig az 5. kiemelt Andrej Rubljov legyőzésével jutott el. Már ez is hatalmas bravúr volt tőle – ez után jöhetett a világelső.
Novak Djokovicsot nem nagyon kell külön bemutatni: első a világranglistán, első kiemelt a mostani versenyen, 19 Grand Slamet nyert meg egyéniben, ha még egyet nyerne, akkor beérné Roger Federert és Rafael Nadalt az örökranglista élén, ötszörös wimbledoni bajnok, a legutóbbi két kiírást ő nyerte meg, és miután idén az Australian Openen és a Roland Garroson győzött, megcélozta azt, hogy egy éven belül megnyerje mind a négy Grand Slamet, ami 1988 óta senkinek nem sikerült egyéniben, a férfi mezőnyben pedig 1969 óta nem. Mondani sem kell, Fucsovics részéről már az is hatalmas bravúrnak számított volna, ha meg tudja szorongatni az ellenfelét. Ez valamennyire mindkét eddigi meccsükön sikerült: 2018-ban a US Openen, 2019-ben a dohai tornán kerültek egymással szembe, Djokovics mindkét alkalommal győzött, de Fucsovics mindkétszer nyert egy szettet.
Djokovics komoly erődemonstrációval kezdte a meccset, már Fucsovics legelső adogatójátékát elvette, majd a másodikat is, és mivel a sajátjait hozta, villámgyorsan 5:0-s előnyben volt. Pedig a magyar teniszező nem adta könnyen magát, Djokovics első két adogatásánál is vezetett 30-15-re, de a döntő pillanatokban elkövetett ki nem kényszerített hibák nem fértek bele. Fucsovics az első játékát akkor nyerte meg, amikor ezzel már csak 5:1-re szépíteni tudott, ez után azonban elvette Djokovics egy adogatását, két szettlabdát hárítva. Innen még a saját adogatását behúzta, de ez csak arra volt elég, hogy ne legyen csúnya a különbség, 6:3-mal lett az első játszma Djokovicsé.
A második szett az egész meccs addigi leghosszabb játékával indult, Fucsovics négy breaklabdát hárítva tudta hozni az adogatását. A magyar játékos ekkor már sokkal kellemetlenebb ellenfél volt a világelsőnek, mint az első játszmában, volt olyan adogatása, amit nullára nyert meg. 4:4-ig mindenki hozta a saját adogatásait, Djokovics ekkor, a legrosszabb pillanatban breakelt. Innen pedig a saját adogatását már hozta a világelső, 6:4-gyel ért véget a második szett.
Rosszabbul indult a harmadik játszma, Djokovics kapásból elvette Fucsovics adogatását. Fucsovics azzal a lendülettel majdnem visszavette a breaket, 40:0-ra vezetett a következő játékban, Djokovics innen jött vissza – kimondottan bosszantó volt ez. Főleg úgy, hogy Fucsovics ez után sem játszott rosszul, arra képes volt, hogy megszorongassa Djokovicsot a fogadójátékokban, a saját adogatásait pedig hozza, de ennyi azért nem volt elég egy ilyen klasszis ellen. Így mentek el 5:4-ig, amikor Djokovics a meccsért szerválhatott. Két meccslabdához jutott, és rögtön az elsőt értékesítette is, így 2 óra 16 perc alatt 6:3, 6:4, 6:4 lett a meccs vége.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.