Valószínűleg nem voltak felkészülve az ötletgazdák ekkora felháborodásra: két angol csapat fontolgatja biztosan a visszalépést, gondolkoznak a spanyolok is, a német klubok pedig lendületből utasították el az indulást.
A BBC információi szerint a Chelsea már készíti elő a dokumentumokat, amiken bejelentik, az eredeti tervek szerint mégis kimaradna a vasárnap bejelentett Európai Szuperligából az angol futballklub. A döntés valószínűleg nem teljesen független attól, hogy a zárt rendszerben elképzelt Szuperliga tulajdonképpen kiszakadna az európai fociból, a londoni csapat stadionjánál például nagyjából ezer szurkoló tüntetett a döntés ellen.
Bár a Real Madrid elnöksége mellett a tervezett liga elnöki pozícióját is elvállalt Florentino Perez interjúban adta elő magabiztosan, hogy nemcsak az ellenkezéseket ignorálják, de akár a labdarúgás szabályain is hajlandók módosítani a fiatal nézők kedvéért, most nagyon úgy tűnik, két nap alatt sokak lelkesedése eltűnt: a Chelsea lehet az első abból a hat csatlakozott klubból, ami visszalép a tervezettől, de angol sajtóhírek szerint a Manchester City is hasonlót tervez, a Gazetta pedig azt sem tartja kizártnak, mind a hat angol érintett távozhat.
De Anglián kívül is van bizonytalanság, a New York Times azt írja, az Atletico Madridnál és a Barcelonánál is fontolgatják a visszalépést.
Ha ez még nem lenne elég, két különösen értékes csapat már hivatalosan is elutasította a megkeresést: a Borussia Dortmund elsőként jelezte, hogy kimaradnak, a Bayern München közleményben üzente meg a Szuperligának, hogy a szurkolók érdekeit szem előtt tartva nem csatlakoznak a kezdeményezéshez, de azóta a párizsi PSG is bejelentette, hogy bár tényleg szükség lenne az európai futball rendszerének átalakítására, ők ezt belső reformként képzelik el.
Idő közben a Manchester United alelnöke, Ed Woodward lemondott pozíciójáról, sajtóhírek szerint pedig a Juventus éléről is távozik Andrea Agnelli.
Ma este válságértekezletet tart az érintett 12 klubcsapat vezetősége.
Az Európai Szuperliga ötlete a koronavírus miatt nagyon nehéz anyagi helyzetbe került csapatok válaszaként született meg: a hat legismertebb angol csapat mellett Spanyolországból a Real Madrid és a Barcelona, Olaszországból pedig az Inter, a Juventus és az AC Milan jelentette be a csatlakozását. Az UEFA válaszképp azonnal bejelentette, hogy a liga elindítása esetén kizárják az érintett klubokat a nemzeti bajnokságokból és a nemzetközi tornákról is, de a csapatok játékosainak válogatottbeli szereplése is veszélybe került.
Minden idők egyik legnagyobb zsarolását látjuk, vagy a futball teljes reformját?
Soha nem volt még akkora kihívás az európai futball vezetői előtt, mint most, amikor tizenkét nagy klub vezetői bejelentették, hogy saját bajnokságot hoznak létre. De elmennek-e a szakadárok a falig, és hagyják, hogy az UEFA kizárja a részt vevő játékosokat a válogatottból, a klubokat pedig a saját hazájuk bajnokságából?
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.