A világ egyik valaha volt legjobb teniszezője folyamatosan harcol az indulataival, ebben a harcban a tavalyi US Open döntője után pszichológusnak is segítenie kellett őt.
Egy Grand Slam-versenyt kellene már egy ideje megnyernie Serena Williamsnek, hogy ő legyen a valaha volt legsikeresebb női teniszező: jelenleg Margaret Court ausztrál teniszező áll az élen 24 Grand Slam-győzelemmel, második Serena 23-mal. Már egy ideje érezhetően nem tud megbirkózni a nyomással, tavaly viszont sikerült bejutnia a US Open döntőjébe. Ezen azonban kikapott a fiatal és esélytelenebbnek tartott japná Oszaka Naomitól, mégpedig nagyon sportszerűtlenül és botrányosan viselkedve: a második szettben összeveszett Carlos Ramos vezetőbíróval, aki büntetőponttal sújtotta azok után, hogy előbb tiltott edzői utasítást kapott, majd az ütőjét is összetörte.
Később egy térfélcserénél a játékvezető megsértéséért Williams újabb intést kapott, a pályán pedig megjelent a tornaigazgató is, heves vita alakult ki, és a meccs 4:3 helyett egy büntetőgémmel 5:3-ról folytatódott. Oszaka végül 6:2, 6:4-re nyert, pályafutása első Grand Slam-tornagyőzelmét aratva. Serena Williams a találkozó után nem fogott kezet Ramosszal, akit tolvajnak nevezett, tetteiért pedig összesen 4,7 millió forintnyi pénzbüntetést kapott. Williams később elnézést kért Oszakától.
Most Williams arról beszélt, hogy ezután pszichológushoz kellett járnia, rengeteg kérdése volt, nem akart teniszütőt fogni a kezébe. "Beláttam, ez az egyetlen módja a továbblépésnek. Bocsánatot kellett kérnem attól az embertől, aki ezt a leginkább megérdemelte" utalt arra az amerikai teniszező, hogy viselkedésével tönkretette riválisa pályafutásának első igazán nagy pillanatát: amikor Oszaka átvette a győztesnek járó serleget, az amerikai közönség pfujolással adott hangot nemtetszésének.
Serena Williams kedden Alison Riske ellen három játszmában nyert nagy csatában Wimbledonban, és bejutott az elődöntőbe.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.