A Koreai Gazdasági Kutatóintézet szerint ez az egyetlen jó megoldás.
Egyre valószínűbb, hogy lebontják a phjongcsangi téli olimpia helyszíneinek nagy részét: túl költséges a fenntartásuk. Hét hónappal a játékok befejezése után a létesítmények – sípályák, stadionok, csarnokok – nagy része üresen áll, vagy már erősen leromlott állapotban van, és bár az olimpiát megelőzően számos tanulmány készült arról, hogy ezeket hogyan lehet majd hasznosítani, ebből egyelőre szinte semmi nem valósult meg.
"Őszintén szólva nem látom, hogy lenne más mód" – mondta az esetleges bontásról Szang Ho Joon, a Koreai Gazdasági Kutatóintézet munkatársa. Máskülönben a fenntartási költségeket, évente mintegy 5,3 millió dollárt, valakinek ki kellene fizetnie, ám erre egyik fél sem hajlandó – tette hozzá.
"A korábbi rendezők története nem túl biztató, nagyon kevesen tudtak akár csak turisztikai látványosságot csinálni a helyszínekből" – magyarázta Szang Ho Joon.
A Koreai Köztársaság mintegy 13 milliárd dollárt költött az olimpiára, illetve annak előkészületeire: ebből 110 milliót fordítottak a központi stadionra, amelyet azóta már lebontottak.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.