Hollandia mellett Horvátország és Spanyolország került még a magyar női kézilabda-válogatott csoportjába a november 29-én kezdődő és december 16-ig tartó Európa-bajnokságon.
A sorsolást kedden rendezték Párizsban, az viszont már múlt hétfőn, a kalapbeosztások elkészítésekor kiderült, hogy a magyar csapat a Montbéliard-ban rendezendő C csoportban ismét összekerül selejtezőbeli ellenfelével, az előző kontinenstornán ezüst-, a legutóbbi világbajnokságon pedig bronzérmes hollandokkal.
A magyarok december 1-én éppen Hollandia ellen kezdik szereplésüket, amelytől a kvalifikációs sorozatban egy góllal kikaptak Győrben, Eindhovenben viszont – ugyancsak egy találattal – visszavágtak.
A horvátokkal legutóbb tavaly márciusban játszott Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese, amely Győrben 34-19-re győzött. A legutóbbi magyar-spanyol meccsre 2015 márciusában került sor Érden, és 25-25-ös döntetlenre végződött.
A francia-svájci határnál lévő Montbéliard sportcsarnoka, a L'Axone 6400 néző befogadására alkalmas.
A torna nyitómérkőzésén megismétlődik a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpia döntőjének párosítása: a házigazda és világbajnok Franciaország az ötkarikás címvédő Oroszországgal találkozik.
A csoportok első három helyezettje a középdöntőbe jut, amelynek mérkőzéseit Nantes-ban (A-B ág), illetve Nancyban (C-D ág) rendezik. Az elődöntőket és a helyosztókat Párizsban játsszák.
A 13. Európa-bajnokságra ugyanaz a 16 válogatott jutott ki, amely az előző, 2016-os svédországi tornán szerepelt.
Az Európa-bajnokság csoportbeosztása:
A csoport (Nantes): Dánia, Svédország, Lengyelország, Szerbia
B csoport (Nancy): Franciaország, Oroszország, Szlovénia, Montenegró
C csoport (Montbéliard): Magyarország, Horvátország, Hollandia, Spanyolország
D csoport (Brest): Norvégia, Németország, Csehország, Románia
A magyar válogatott csoportmérkőzései:
december 1., 15 óra: Magyarország-Hollandia
december 3., 18 óra: Horvátország-Magyarország
december 5., 21 óra: Magyarország-Spanyolország
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.