Sport MTI 2017. október. 04. 15:11

"Gusztustalan": kifütyülték a spanyolok a katalán világsztárt

Gerard Piqué, az FC Barcelona világ- és Európa-bajnok labdarúgója marad a spanyol válogatottban annak ellenére, hogy a nemzeti csapat hétfői edzésén több szurkoló is a távozását követelte.

A 30 éves barcelonai születésű hátvéd vasárnap voksolt a katalán függetlenségi népszavazáson és szégyenletesnek nevezte a referendummal kapcsolatban történteket.

Ezt követően hétfőn már Madridban, a válogatott főhadiszállásán edzett, de a drukkerek kifütyülték és szidták őt, az egyik transzparensen a "gusztustalan" felirat volt olvasható. Emiatt a tréning idő előtt véget ért, Piqué pedig közölte, ha Julen Lopetegui szövetségi kapitány arra kéri, elhagyja a nemzeti csapatot.

"Sokat gondolkoztam, és végül a maradás mellett döntöttem, mert a távozásom azt jelentené, hogy azok nyernek, akik bántottak. Ők vannak kisebbségben, és nem akarok a kedvükre tenni" – jelentette ki szerdán a 91-szeres válogatott futballista, aki a jövő évi vb után köszön el a válogatottól.

Vasárnap Katalóniában függetlenségi népszavazást tartottak, amelyet a spanyol kormány alkotmányellenesnek nyilvánított, és a rendőrség több helyen intézkedett a referendum ellen. A katalán egészségügyi szolgálat szerint vasárnap 844 sérültet szállítottak kórházba, az összetűzésekben 33 rendőr is megsérült.

A spanyolok hárompontos előnnyel vezetik a G jelű vb-selejtezőcsoportot  Olaszország előtt, pénteken Albániát fogadják, három nappal később pedig Izraelben lépnek pályára.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.