Märcz Tamást választotta a Magyar Vízilabda-szövetség (MVLSZ) a férfi pólóválogatott szakvezetőjének – adta hírül a Waterpolo.hu.
A BVSC vezetőedzőjét kétkörös, titkos szavazáson választotta meg a szövetség elnöksége. Sydney olimpiai bajnokát Kemény Dénes MVLSZ-elnök pedig hivatalosan is felkérte a feladatra, így 2017. január elsejétől ő lesz a magyar férfi pólóválogatott szövetségi kapitánya a Waterpolo.hu beszámolója szerint.
A poszton Märcz Tamás egykori csapattársát, Benedek Tibort váltja, aki október végén jelentette be, hogy az év végével leköszön. Helyére tizenhárman pályáztak.
Märcz Tamás olimpiai arany-, világbajnoki ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnok vízilabdázó. Aktív pályafutását 2013 nyarán fejezte be, s a BVSC vezetőedzője lett. 2014 őszén kinevezték a női vízilabda-válogatott másodedzőjének. Egy éven át dolgozott e pozícióban az akkor lemondott Merész András mellett.
A megválasztott szövetségi kapitány a szövetség honlapjának nyilatkozva arról beszélt: nagy megtiszteltetés számára, hogy egy ilyen komoly tradíciókkal rendelkező országban, ilyen komoly elődök után őt kérte fel az elnökség a feladatra. "Ambiciózus vagyok, nagy várakozással tekintek a feladat elé, igyekszem a legjobb tudásomnak megfelelően ellátni majd a munkámat" – mondta Märcz, hozzátéve: már január első hetében szeretne keretedzést tartani.
A jövő évi vizes világbajnokságról szólva a leendő szakvezető azt mondta: átrendeződött a vízilabda erősorrendje, kiegyensúlyozottabb a mezőny, mint korábban, ám a célok nem változnak a jövőben sem. "Mindenki ellen meg kell találni az ellenszert, a legerősebb riválissal szemben is."
Háromszoros olimpiai bajnok és külföldi is lehet Benedek Tibor utódja
Két külföldi edző - a görög Teodorosz Haciteodoru és a szerb Igor Milanovic - is van a 13 szakember között, akik pályáznak a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Döntés csütörtökön várható.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.