Voltak olyan hibák, amiket ki lehet javítani, és azért is fogunk nagyon keményen dolgozni, hogy a budapesti vb-re ezek ne forduljanak elő. Hogy biztosan tudjunk egy érmet szerezni, ne hajszálon múljon." Így értékelte az elveszett bronzmeccs után Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott eredményét.
Nem sikerült Glizsina semlegesítése, ebben látja az oroszok elleni vereség okát a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya. Bíró Attila az ötméteresekkel 19-18-ra elvesztett mérkőzés után így értékelt: "Emberhátrányos védekezésben a rosszkéz oldalukon játszó Glizsinára készültünk ugyan, de nem tudtuk semlegesítenünk. Igazából ő vert meg minket, ha jól emlékszem, lőtt vagy öt gólt. Nem lepett meg minket, mert bár ő nem volt ott az Eb-n, az összes olimpiai meccsét láttuk, kielemeztük. Egyszerűen nem értünk ki rá. Amikor egyszer-kétszer sikerült, meg is tudtuk oldani azt az oldali védekezést, de sajnos többször nem. A csapatkapitányt, Prokofjevát ugyanakkor sikerült kikapcsolnunk. Én úgy láttam, ezen ment el a meccs, és nem az utolsó másodpercben."
Az utolsó másodpercekről szólva Bíró elmondta: az időkérés során megbeszélt két megoldás közül Czigány Dóra egy harmadikat választott. "Nem fognám rá az egészet, mert ő ahhoz még túl fiatal, keveset játszott eddig ilyen kiélezett helyzetben, de jobb lett volna, ha eldobja a labdát a sarokba. Ki lehetett volna védekezni a támadóidőt, még a hátrányt is. Sikerült is, de azzal, hogy bedobtuk középre, gyorsabban tudtak indítani az oroszok."
Az ötméteresekre a szövetségi kapitány az addig védő Kasó Orsolya helyett Gangl Edinát küldte a kapuba. A hetedik, utolsó orosz lövés előtt aztán ismét becserélte Ganglt. "A kapuscsere azért volt, mert bíztam a lövőkben. Be is lőttünk hatot. Úgy gondolom, ennyi lövésből egyet meg kellett volna fogni a kapusoknak, hiszen mindketten nagyon jók. Most ők sem álltak a helyzet magaslatán."
Arra a kérdésre, hogy lett volna-e szerepe az ötösök előtt Áts Bertalan kapusedzőnek, akit korábban piros lappal elküldtek a medence partjáról, Bíró úgy válaszolt: igen, bár Ganglnek és Kasónak Áts tanácsai nélkül is tudniuk kellett, mit várjanak az orosz lövőktől, hiszen kielemezték mindannyiukat.
Amikor Bírót kapitánysága eredményeinek összefoglalására kérték, úgy fogalmazott: az elmúlt időszak összességében pozitív. "Csak benn vagyunk a legjobb négy csapat között az olimpián. Ugyanakkor kicsit keserű a szőlő, mert ez az érem már majdnem nálunk volt. Tény viszont, hogy 0:0-ig kell játszani, tehát azt sem mondhatom, hogy az oroszok érdemtelenül lettek harmadikak. Fájó tanulság ez, és sajnálom a lányokat, mert sokat tettünk azért, hogy idáig eljussunk. A mérkőzésen belül is komoly erőket mozgósítottunk, megfordítottuk az eredményt a második félidőben, helyenként nagyon jó játékkal. Sajnos ilyen a női vízilabda."
A kapitány hozzátette: "Voltak olyan hibák, amiket ki lehet javítani, és azért is fogunk nagyon keményen dolgozni, hogy a budapesti vb-re ezek ne forduljanak elő. Hogy biztosan tudjunk egy érmet szerezni, ne hajszálon múljon."
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.