Sport hvg.hu 2015. április. 20. 16:55

Lázár gátat szabna Orbán focis költekezésének

Miközben az állam évi 350 milliárd forintot költ sportra, Lázár János arról beszélt ma a parlamentben, hogy szerinte állami pénznek nincs helye a profi futballban, illetve a profi sportban. Tudja, hogy ezzel a véleményével kisebbségben van a kormányon belül – mondta a Miniszterelnökség vezetője.

Lázár János szerint semmi keresnivalója az állami pénznek a profi sport finanszírozásában – hangzott el hétfőn a parlamentben.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter az MSZP-s Heringes Anita kérdésére felelt az azonnali kérdések órájában az Országgyűlésben, és válaszából az derült ki, hogy egészen más elképzelései vannak a sportfinanszírozásról, mint főnökének, Orbán Viktor miniszterelnöknek – adta hírül az Index.

Heringes arra volt kíváncsi, ki dönt a paksi atomerőmű sportcélú pénzeinek elosztásáról, de a miniszter általános értelemben is válaszolt. A professzionális futballban, illetve a professzionális sportban az államnak vagy az állami tulajdonú cégeknek nincs, vagy csak minimális mértékben van helye – fogalmazott.

Túry Gergely

Orbán Viktor és a kormány erről jól láthatóan egész másképp vélekedik. A Fidesz hatalomra kerülésekor azt a célt tűzte ki, hogy a sportra szánt pénzek aránya a költségvetésen belül növekedjék 1 százalékra. Jelenleg három forrásból is részesülhetnek állami támogatásban a sportágak: a költségvetésből, a céges adókedvezményekből és az állami vállalatokon kersztül. 2011-től vált lehetővé a cégek számára, hogy társasági adójuk egy részéből egy kiemelt sportágat támogassanak. Idén 50 milliárd forint tao-pénzt osztottak szét az egyesületek között, a profi sportra pedig 350 milliárd forintot költ a kormány.

Lázár a parlamentben nem titkolta, hogy álláspontjával kisebbségben marad a kormányon belül. Szerinte az államnak és az állami cégeknek csak a fiatalokra, az utánpótlás-nevelésre szabadna költeniük, míg a professzionális futball és sport pedig elsősorban üzlet.

Kult Kovács Bálint 2024. december. 27. 20:00

„Nem hívtak el a castingra, úgyhogy azt mondtam, nem lesz műtét”

Hogy Major Erik generációja egyik legjobb színésze, az is jelzi, hogy háromszor is jelölték a legígéretesebb pályakezdő díjára, és idén meg is nyerte a Színházi Kritikusok Céhe elismerését. A Radnóti Színház színészével bűnöző édesapja örökségéről, szeretetlenségről és arról is beszélgettünk, miért érezte úgy, visszaadhatja élete egyik legfontosabb főszerepét.