Sport hvg.hu 2014. október. 16. 11:36

Guardiola a Manchesterhez vágyódott

A Barcelona edzője volt még Pep Guardiola, amikor azt mondta, szívesen irányítaná a Manchester United csapatát. Aztán – miközben sorra kapta az állásajánlatokat – a Bayern Münchent választotta.

Josep Guardiola először a Manchester Unitedhez szeretett volna szerződni – áll egy spanyol újságíró most piacra dobott könyvében a Sky Sports.com szerint. Marti Perarnau a Pep Confidential című riportkönyvben azt írja, hogy Guardiola még a Barcelona edzőjeként az Old Trafford stadionban akkori BL-ellenfele játékát figyelve mondta azt segítőjének, Manel Estiarténak, hogy bejön neki a manchesteri légkör, és el tudná képzelni magát a United edzőjeként. Aztán ugyanebben az évben ellátogatott csapatával a müncheni Audi-kupára és ott is le volt nyűgözve, bár a müncheni létesítmények felszereltsége a barcelonainál szerényebb.

AFP / Pierre-Philippe Marcou

Ez 2011-ben történt még, ezután még egy évig maradt Guardiola a katalánoknál, egy évet kihagyott, és eközben sorra kapta az állásajánlatokat. 2012 októberében, vagyis a Barcelonától való távozás után nem sokkal New Yorkban tartózkodott, három gyereke iskolába járt és az angol nyelv elsajátításával szenvedett. Eközben ajánlatot tett Guardiolának a Manchester City, a Chelsea is, de egyszer csak a FaceTime videotelefon-alkalmazáson Guardiola megüzente Estiarténak, hogy kapaszkodjon meg, a Bayern Münchent választotta. A cikk szerint tehát ezt már azelőtt megtette, hogy Alex Ferguson 2013 májusában hivatalosan bejelentette volna visszavonulását.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.