A Darázsban forradalmi hangulat volt: Milán felvetette, hogy töröljék el a 11-est. Robbenen mindenki ki van akadva. Zsolti, a csapos a status quót szereti.
A legjobb lenne, ha a FIFA megszüntetné a 11-est! – mondta Milán, aki mindig mindenhez szeret hozzászólni, és bár egy közbevetéssel jelzi, hogy nem szakértője a témának, de véleményével mindig felkavarja az állóvizet.
Milán postai kézbesítő. Nem postás. Ezt szokta mondani, amikor bemutatkozik. Hogy ez mennyire fontos lehet neki, arra utal az is, hogy a kedvenc filmje a Számkivetett, melyben Tom Hanks egy Fedex-alkalmazottat játszik, aki egy lakatlan szigeten ragad, és amikor évek múlva visszakerül a civilizációba, a legfontosabb dolga, hogy kézbesítse a kalandot megúszó csomagokat.
A postai kézbesítő a lakatlan szigeten is postai kézbesítő.
Amikor politikáról beszél, Milán általában úgy kezdi, hogy az apjának ugyan nincsenek bányái. Amikor nőkről, akkor úgy, hogy bár én olyan melleket, mint amilyenek Michelle Wilde-nak vannak, csak dvd-n láttam. Ekkor már mindenki várja, hogy jöjjön a nagybetűs DE, ami után biztosan egy mindenkit megdöbbentő kijelentés következik. Persze, legszívesebben a fociról osztja az észt.
„Én ugyan nem születtem lesen”, kezdte most is, mint mindig a Filippo Inzaghiról szóló bonmot-val (Milán természetesen nagy AC Milan-szurkoló), de a sok kamu tizenegyes miatt a legjobb lenne, ha az egészet eltörölnék. Mielőtt a Darázsban végigfutna az agyakban a felvetés, már folytatta is: „tök egyértelmű, hogy a befújt 11-esek többsége benyalt műesés. Sőt, ha visszanézzük a szuperlassításban, úgy tűnik, hogy még a tiszta faultnak látszó szabálytalanság esetében is mintha előbb esne a csatár, mint ahogy a védő hozzáérne.”
Milán szerint már a brazil-horvát nyitómeccset is egy kamutizenegyes döntötte el. A görögök 16 közé jutása se jött volna össze, ha Szamarasz nem esik el rutinosan, ahogy Hollandia sem biztos, hogy a döntőbe jutásért meccselhetne, ha nincs a Robben nagyjelenetét benyaló bíró. „Egyszerűen nem lehet megállapítani, hogy mi történt. Sokszor csak az dönt, hogy az ürge elesik-e. De ha már a védő a vállát fogja, és nyomja, taszigálja, ráncigálja – akkor már simán befújható a 11-es, ami aztán el is dönt mindent. De érdekes módon míg az egyik meccsen a tuti 11-est is elengedik, egy másikon a szemmel verést is befújják” – mondta Milán a nem egységes bírói gyakorlatra.
De aztán két táborra oszlott a Darázs, mert lent volt Tulipán, az OSC-ben levezető pólós, aki azzal szokott csajozni, hogy egyszer egy OB1-es rangadón az ellenfél védője a víz alatti aknamunka közben leszakította a herezacskóját, amit úgy kellett utána visszavarrni. „Sebhely a csatából. Vannak férfiak, akiknek még ilyen is van”, hallottam egyszer. Hogy ez kinek jön be, azt nem tudom. A csivavás hölgynél is bepróbálkozott, de úgy látom, ő anya-típus, a kicsikre bukik, nem a vadállatokra.
Márpedig Tulipán alfahím, és ezt a tegnapi vitában is megmutatta: „Hagyjál már ezzel a hülyeséggel. Mi lenne, ha megszűnne a 11-es? Mindenkit le lehetne rúgni a 16-oson belül? Mert akkor az van! Akkor inkább már lehessen visszanézni ezeket a helyzeteket is a videóval.” Tulipán szerint azonban ez is csak tördelné a játékot. „Tipikusan a civilek félreértése, hogy a bírói hiba gáz, a bíró átverése bűn. A győzelemért mindent lehet. Aki pedig gladiátor, az akkor is feláll, ha tegnap még lerúgták a fél veséjét.”
Ezen a ponton beleszólt Dr. Másrészt is, aki a magyar futballtörténelmet szőtte bele a vitába: „A bírói hiba szerintem is fontos. Mire hivatkozhatnánk még ma is az elvesztett ’54-es berni döntő után, ha nem arra, hogy a bíró elcsalta Puskás szabályos gólját?” Noha Dr. Másrésztet általában nem szokták érteni, de most mégis eljutott az üzenet. A legjobb általában a status quo. A foci szabálykönyvében épp úgy, mint a kocsmában.
Milán felvetése könnyűnek találtatott, maradt Robben hangos szidalmazása.
Ma a brazil-némettel folytatódik a vb. Milán szerint a 11-esek döntenek majd.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.