Dán kerékpáros: "a teljes Rabobank doppingolt a 2007-es Touron"
A "bűnbánó" dán kerékpáros, Michael Rasmussen azt állítja, hogy csapatának, a Rabobanknak minden tagja doppingolt a 2007-es Tour de France-on.
A 39 esztendős Rasmussen a hat évvel ezelőtti francia körversenytől azért kényszerült visszalépni éllovas létére, mert a holléti nyilvántartásban hamis adatokat adott meg a doppingellenőröknek. Mivel nem az volt az első doppingügye, nyolc évre tiltották el, amit a doppingellenes hatóságokkal való önkéntes együttműködése miatt két évre csökkentettek.
Rasmussen a cyclingnews.com által idézett dán médiumoknak most elmondta: a 2007-es Touron nemcsak ő, hanem minden társa - Gyenisz Mencsov, Michael Boogerd, Bram de Groot, Thomas Dekker, Juan Antonio Flecha, Oscar Freire, Grischa Niermann és Pieter Weening - használt tiltott szereket. Hozzátette: mindenki a csapat tudtával doppingolt, és nem egyforma szert kaptak. A Rabobank akkori orvosa, Geert Leinders később a Skynál kapott állást, ám a brit istálló a korábbi doppingvádak miatt tavaly menesztette.
A dán bringás januárban állt a nyilvánosság elé és mondta el, hogy 1998 és 2010 között tiltott teljesítményfokozó szereket - tesztoszteront és növekedési hormont - használt, továbbá vérátömlesztéseken is átesett. Akkor jelezte azt is, hogy felhagy a profi sporttal, s kész együttműködni a nyomozókkal.
A múlt héten a kanadai Ryder Hesjedal, a Giro d'Italia 2012-es bajnoka ismerte be, hogy tíz évvel ezelőtt doppingolt - Rasmussen útmutatása alapján.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.