Sport f1-live/hvg.hu 2013. október. 14. 09:02

Hulk ül Räikkönen Lotusába

A rendre jól értesült Gazzetta dello Sport jelentette: Nicolas Hülkenberg veszi át Kimi Räikkönen helyét a Lotus istállónál a Forma–1-ben.

A brit istálló bár hivatalosan továbbra sem jelentette be, hogy kikkel versenyez jövőre (Grosjean ülése azonban gyakorlatilag biztos, mivel az utóbbi futamokon rendkívül érett versenyzőként száguldozik, ráadásul Eric Boullier csapatőnök a menedzsere), de hetek óta már csak a Sauber német pilótájának és a ferraris Felipe Massának van igazi esélye.

planetf1-com

Hülkenberg szenzációs teljesítményt nyújt az időközben megerősödött Saubernél. A gyors és tapasztalt németnek egyetlen gyenge pontja van: nincs komoly anyagi támogató mögötte. Massa körülbelül évi 12-15 millió eurót tudna vinni a csapathoz. Ha a Lotus, mely szintén hadilábon áll anyagilag – éppen ez volt a legfőbb oka Räikkönen távozásának –, végül mégis képes nyélbe ütni a Renault-val (vagy mással) az üzletet, akkor az egy új résztulajdonost és vélhetőleg egy nagy szponzort eredményez a csapatnál.

A Gazzetta dello Sportban hétfőn megjelent hír szerint azonban az üzlet Hulkkal már biztosnak tekinthető, a német mindenben megállapodott a Lotus istállóval, és 2014-től Grosjean csapattársa lesz Enstone-ban. Ugyanezt állítja Martin Brundle, a Sky Sports szakértője is. A BBC F1-es stábjához tartozó Eddie Jordan azonban úgy érzi, Hülkenberg visszatér a tavaly a Sauber kedvéért elhagyott Force Indiához.

A Japán Nagydíjat követően a pilóta – aki a 6. helyen ért célba – a Sky Sports F1 televíziónak azt nyilatkozta, hogy még nem írt alá a Lotushoz, de reméli, hamarosan döntés születik jövőjéről. „Biztos vagyok abban, hogy a következő néhány hétben megtörténik a dolog, remélem, hogy hamarosan sikerül tető alá hozni egy megállapodást” – mondta a Sauber pilótája.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.