Sport MTI 2013. szeptember. 27. 09:08

Műszívre kapcsolták az infarktust kapott fiatal fradistát

Túl van a harmadik beavatkozáson Akeem Adams, a Ferencváros szerdán este infarktust kapott trinidadi labdarúgója, akit műszívvel tartanak életben. A focistát mélyaltatásban tartják, állapota súlyos.

Orosz Pál, a Ferencváros Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója a Digi Sport pénteki Reggeli Start című műsorában telefonon jelentkezett be, s azt mondta, mivel a 22 éves játékos szíve nem vette át azokat a funkciókat, amelyeket el kellene látnia, ezért vált szükségessé, hogy a futballistát műszívre kapcsolják, s jelenleg az tartja fenn a keringését. Hozzátette: Adamset mélyaltatásban tartják, s állapota továbbra is súlyos.

Azzal kapcsolatban, hogy a labdarúgónak műszívet kell-e majd beültetni, Orosz nem kívánt állást foglalni, szerinte ezt csak a kezelőorvosai tudják megmondani. A sportvezető megerősítette azt a sajtóértesülést, miszerint Adams családjában előfordult már korai haláleset. 

MTI / Földi Imre

"Az édesapja negyvenévesen, más jellegű, de szintén kardiovaszkuláris probléma miatt halálozott el" – fogalmazott Orosz, majd hozzáfűzte: amikor a játékos szerződtetésekor a FIFA-protokoll szerinti orvosi vizsgálatnál rákérdeztek arra, hogy volt-e a családjában egészségi probléma, Adams nemmel felelt.

A vezérigazgató hozzátette, Adams személyében olyan játékost ismert meg, aki szinte mindent alárendel a labdarúgásnak, nem hőbörög, és mindig a feladatra koncentrál, ezért a Fradiban focizó fia számára is őt állítaná példaképként.

 

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.