Deutsch Tamás a Városmajorban tette meg nagy bejelentését
Három ütemben rendezi a Budapest Sport Egyesületet bekebelező MTK a BSE tartozásait, és egyetlen szakosztályt sem szüntetnek meg - közölte Deutsch Tamás, az MTK elnöke. Arra a kérdésre, mindezt miből fedezik, egyelőre nem adott konkrét választ.
Az idén centenáriumát ünneplő Budapest Sport Egyesületnek (BSE) a 125 éves Magyar Testgyakorlók Körébe (MTK) való beolvadásával egyetlen szakosztály sem szűnik meg, és a BSE városmajori létesítményeit a jövőben is sportcélokra kívánják felhasználni - jelentette ki Deutsch Tamás, az MTK elnöke szombaton, a városmajori kosárlabdacsarnokban megtartott sajtótájékoztatón.
Balás-Piri László, a BSE ügyvezető igazgatója elmondta: a klubnak néhány per kimenetelétől, illetve a kamatszámítástól függően nagyjából 350 millió forintos adóssága halmozódott fel.
"A vezetőség több megoldási lehetőséget is megvizsgált, de a szakosztályok megszüntetése, sportolók elküldése, illetve a városmajori sportlétesítmények eladása helyett inkább az önállóság feladása mellett döntött" - hangsúlyozta Balás-Piri, aki szerint a BSE nyolc szakosztályában, az edzőket, sportolókat és vezetőket beleértve, összesen mintegy 700 főt foglalkoztat.
Deutsch Tamás tájékoztatása szerint másfél éve kezdtek el tárgyalni a BSE beolvadásáról. A két egyesület közgyűlése már rábólintott az egyesülésre, s bár jelenleg jogilag még különálló kluboknak minősülnek, a vezetőség már közös, és már csak a bíróság jóváhagyására várnak. Ennek időpontját Deutsch szerint nehéz lenne megjósolni, de szerinte nyár végén történhet meg.
A betagozódással a megújult MTK - amelynek Deutsch Tamás közlése szerint jelenleg nincs tartozása - egy több mint kétezer sportolót foglalkoztató, 22 szakosztályt működtető egyesületté válik, ahol ezentúl röplabdázók, kézilabdázók és természetjárók is sportolnak majd.
A kék-fehér klub elnöke azt ígérte, hogy a BSE tartozásait három ütemben rendezik, elsőként 120 napon belül a sportolókkal és sportvezetőkkel szemben felhalmozódott adósságokat, és hogy senkit sem küldenek el. Az MTK vállalja ezentúl a BSE valamennyi szakosztályának folyamatos működtetését, a szolgáltató cégekkel pedig tárgyalásokat kezdenek a tartozások átütemezéséről. Deutsch úgy látja, hogy az egyesület 2015 elejére válhat teljesen tehermentessé.
A BSE Városmajorban található sportingatlanjait nem kívánják értékesíteni, sőt azokat TAO-s pénzekből tervezik felújítani. Deutsch ennek kapcsán külön köszönetet mondott Pokorni Zoltán XII. kerületi polgármesternek, amiért a közeljövőben elkezdődhet a Városmajor városrész átfogó rekonstrukciója. Szintén megköszönte, hogy Tarlós István főpolgármester is támogatta a BSE MTK-ba való beolvadásának elképzelését.
Arról, hogy milyen forrásokból kívánják rendezni a BSE adósságát, az MTK elnöke csak annyit árult el, hogy megalapozott tárgyalásaik vannak az egyesület leendő támogatóival, de ezzel kapcsolatban konkrétumokat csak későbbre ígért.
Deutsch Tamás a megerősödött MTK-tól azt várja, hogy 2015-ben az ország három-öt legeredményesebb egyesülete közé kerüljön.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.