Megkopasztják a doppingolókat a maratonfutó világversenyen
Szigorúbb doppingszabályokat vezetnek be a hat viadalból álló maratonfutó világsorozatban: a doppingvétséget elkövető futóktól megtagadhatják vagy visszakövetelhetik majd rajtpénzeiket és pénzdíjaikat.
A világ hat legnagyobb versenyét, a tokióit, a bostonit, a londonit, a berlinit, a chicagóit és a New York-it magába foglaló futam szervezői pénteken jelentette be a változásokat, két nappal az idei első, tokiói versengés előtt.
A versenyzők szerződésének egységes, új pontja szerint a szervezők minden olyan atlétával szemben alkalmazhatják a büntetést, akit bármilyen okból - így többek között doppingvétség miatt - kizár vagy eredményét törli egy arra felhatalmazott testület. A jövőben doppingoláson ért futó nem kap meghívást többet a sorozat versenyeire.
A közleményben arra is kitértek, hogy a rendezők az eddigieknél sokkal szigorúbb versenyen kívüli ellenőrzéseket szorgalmaznak Kenyában és Etiópiában, abban a két országban, melynek atlétái hosszú évek óta uralják a maratoni versenyeket.
Az utóbbi időszakban különösen a kenyai futókkal szemben merült fel a gyanú, azok után, hogy nyáron az ARD német televízió készített riportot a kenyai Rift Valley környéki edzőtáborokban elterjedt doppingolásról, és néhány napja Moses Kiptanui, a 3000 méteres akadályfutás háromszoros világbajnoka nyilatkozott úgy, hogy a kenyai táborokban tiltott szereket használnak.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.