Összegzés az őrületes Chelsea-MU-ról
A Premier League 9. fordulójának rangadóján a Chelsea és a Manchester United rendkívül változatos mérkőzést játszott. A londoniak kétgólos hátrányból álltak fel, majd a játékvezető percei következtek: kiosztott két pirosat, megadott egy lesgólt. Így nyert az MU 3-2-re.
Ferguson támadásban gondolkodott. Bejött a húzása.
A Manchester United menedzsere túltette magát a tényen, hogy azon a pályán kell játszania csapatával, ahol már 2002 óta nem nyert. Branislav Ivanovic kiállítása után pedig egyértelműen arra törekedett, hogy győztesként hagyják el a King's Roadot. Leszedte a középpályáról Tom Cleverley-t és felküldte helyette a hétközi Braga elleni siker főszereplőjét, Javier Hernandezt. A húzás nyerőnek bizonyult, a manchesteri nyomás góllá érett, amelyet a Chicharito művésznevű Hernandez szerzett. Ferguson szerint a bátorság mellé pártolt a szerencse, ennek is köszönhették a sikert, ugyanakkor a Chelsea a hibás bírói döntésnek tulajdonítja a vendégek sikerét. Ez persze nem von le semmit a Manchester érdemeiből. Sir Alex Ferguson pedig joggal lehet elégedett a parádésan játszó Robin Van Persie-vel, a két hónapos szünet után remekül teljesítő Ashley Younggal, a visszavont szerepkörben mozgó Wayne Rooney-val, illetve a kapuban parádés védéseket bemutató David de Gea-vel.
Clattenburg nem vívta ki a Chelsea-drukkerek rokonszenvét
A találkozót követően derült fény arra, hogy a Chelsea megvádolta a találkozó játékvezetőjét, Mark Clattenburgot: a csapat két játékosának a bőrszínével kapcsolatban tett megjegyzéseket. Az ügy egyelőre még tisztázatlan, az esetet az Angol Labdarúgó Szövetség vizsgálja majd. Ez már csak a hab volt a tortán, a gyufát már ezt megelőzően kihúzta a londoni szurkolóknál Clattenburg. Ivanovic kiállítása még jogos volt a 64. percben, bár jócskán lett volna olyan Chelsea-drukker a lelátón, aki megkérdőjelezi. Ugyanakkor Fernando Torres kiállítása teljes felháborodást keltett a nézők és a szakmai stáb körében is. A spanyol támadónak műesésért osztott ki sárgát a bíró, ami neki már a második volt (miután Cleverley-t korábban kung-fu mozdulattal szerelte sárga lapért) és azonnal felmutatta a pirost (Clattenburg az idei 17 piros lapból egymaga négyet mutatott fel a PL-ben). Ekkor már kilencen maradtak a "kékek". Torres másodpercekig nem is tért magához, végül az öltözőbe vonult. Ezzel még nem ért véget a "spori" ámokfutása. Hernandez góljánál rosszul ítélte meg a helyzetet, lesről lőtte a győztes gólt az ifjú mexikói. Az asszisztensek sem jeleztek. Clattenburg téves ítéleteivel főszereplővé lépett elő, amire igazán nem lett volna szükség egy ilyen jó mérkőzésen.
A Chelsea ismét bealudt a rajtnál
A Chelsea az elmúlt héten kedden is állva maradt a középkezdés után a Shaktar Donyeck ellen a Bajnokok Ligájában. Az ukránok már a harmadik percben vezetést szereztek. Ekkor előtörhettek az emlékek az azt megelőző szombaton lejátszott Tottenham elleni második félidei kezdéséről. Roberto Di Matteo fiai rendre az öltözőben maradnak a mérkőzés előtt, vagy a félidei szünetet követően. A megfelelő tanulságokat nem sikerült levonni. Ráadásul az első gólt egy igen balszerencsés szituációban kapta be a Chelsea, amely bal oldalának bizonytalankodását kegyetlenül kihasználta a United. Mindhárom gólt megelőző átadás ugyanis Ashley Cole területéről érkezett.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.