A tegnapi nap rettenetesen izgalmas volt számomra, egyetlen percet sem láttam az olimpiából, de még felvételről sem. Amikor este hazaértem, még lehetőségem lett volna mindezt korrigálni, de a High Performance Indoor Antennám sajnos nem fogta kifogástalanul az elsődleges női nemi jellegek segítségével megújult M1 adását.
Szeretem én egyébként ezeket a megújulásokat, jó tudni, hogy ezekben az ínséges órákban akad azért pár szerencsés, aki Isten segedelmével félre tud tenni párszáz millió forintot a nehezebb időkre, hogy legyen majd tüzelő télire, a gyereknek meg cipő, hogy ne nézzék ki az iskolatársai.
Feltételezem, Kim Un Guk tudna mesélni erről. Olvasom, hogy az észak-koreai súlyemelő világcsúccsal győzött a tegnapi napon. Világ és csúcs, győzelem és Észak-Korea. Csodálatos esemény ez az olimpia, mert egészen nyilvánvaló, hogy ezek a fogalmak soha, sehol, semmilyen körülmények között nem ismerhetőek fel egymás mellett, egyetlen mondatba foglalva.
Csupa-csupa ellentmondás Kim Un Guk fejében:
Világ/csúcs/győzelem/Észak-Korea.
Vegyük szépen sorra:
Kim Un Guk számára a világ Észak-Korea. Észak-Korea, úgy ahogy van, maga a győzelem, a győzelem pedig Észak-Korea. A csúcs mögött van Dél-Korea, ami már nem a világ és nem a győzelem.
Kim Un Guk – aki feltételezhetően cipő nélkül járt iskolába – tudja, hogy a tetteinek súlya van. Ha most a feje fölé rántja a súlyt, azzal a mozdulattal kellemetlen ellentmondást idéz elő a maga s a világ fejében. Itt van ez a nem létező világ, a nem létező Észak-Korea, itt van ez a súly és a pillanat, amikor mindez találkozik. A világok és csúcsok és győzelmek és vereségek és barátok és ellenségek hirtelen, egyetlen rövidke pillanatra farkasszemet néznek egymással, és Kim Un Guk – miközben az erei megdagadnak és úgy érzi, hogy a szemgolyója kiugrik a fülén – az ováció közepén a gyermeke cipőjére gondol, és gyorsan elfelejti, hogy sikerült.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.