2012. július. 16. 21:30 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 16. 21:12 Sport

Olasz bundabotrány: kihallgattak újabb három futballistát

Újabb három futballistát, Andrea Ranocchiát, Domenico Criscitót és a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokságon szerepelt Leonardo Bonuccit is kihallgatta az olaszországi bundabotrányban vizsgálódó ügyészség hétfőn.

Az Internazionalét erősítő Ranocchiát ötven percen át faggatták a Bariban töltött 2009/10-es idényéről, a 24 éves védő csak annyit mondott, hogy "minden rendben volt".

Criscitót - aki az ügy kirobbanása miatt került ki az Eb-n végül ezüstérmes olasz válogatott keretéből - több mint másfél órán keresztül kérdezték, az orosz Zenit labdarúgója még a Genoa játékosaként került gyanúba. Az ügyészeket elsősorban a Lazio ellen tavaly májusban 4-2-re elveszített mérkőzés érdekelte.

A juventusos Bonuccit szintén a Bariban töltött időszakára vonatkozóan hallgatták ki, és egy Udinese elleni 3-3-as döntetlennel kapcsolatban kellett az ügyészség elé állnia. A kétórás kihallgatás után nem nyilatkozott az újságíróknak.

A csaknem egy éve tartó nyomozással kapcsolatban már legalább ötven embert tartóztattak le. A gyanúba keveredettek között szerepel Antonio Conte, a bajnok Juventus vezetőedzője is, akit már korábban kihallgattak a Sienánál töltött idejéről.

A botránynak magyar érintettjei is vannak: az olasz ügyészség korábbi közleménye szerint öt embert Magyarországon vettek őrizetbe, ők a gyanú alapján kapcsolatban álltak a szingapúri fogadási hálózat decemberben elfogott vezetőjével, Tan Seet Enggel. Az olaszok az öt magyart - Kenesei Zoltánt, Lázár Mátyást, Schultz Lászlót, Borgulya Istvánt és Strasser Lászlót - név szerint említették.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.