2012. február. 21. 14:13 MTI Utolsó frissítés: 2012. február. 21. 15:07 Sport

Magyar és külföldi jelölt közül kerülhet ki a győri kézisek vezetője

Két jelölt - egy magyar és egy külföldi - közül kerül ki az a szakember, aki átveheti május végén Karl Erik Böhn vezetőedzőtől a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának szakmai irányítását.

Kelecsényi Ernő, a klub elnöke a hatharom.hu oldalnak elmondta: korábban szavát adta a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) elnökének, Vetési Ivánnak, hogy a norvég szakember május végétől kizárólag a magyar női válogatott szövetségi kapitányaként dolgozik tovább. Az MKSZ tavaly novemberben azzal a feltétellel járult hozzá Böhn győri edzősködéséhez, hogy a klubbal csak 2012. május 31-ig szóló szerződést köt.

Kelecsényi jelezte: nincs esély arra, hogy a népszerű Böhn ezt követően is maradjon, éppen ezért tárgyalnak a jelöltekkel, akik közül az egyik magyar, a másik külföldi. Hozzátette: a tárgyalások még nem zárultak le, de reméli, néhány héten belül tudni fogják, ki lesz az utód, aztán pedig a megállapodást követően derül ki, hogy mikor lehet ezt nyilvánosságra hozni. 

A Győr november 16-án vált meg Konkoly Csabától és nevezte ki november 23-án Böhnt azzal a reménnyel, hogy a norvég sztáredzővel végre Bajnokok Ligáját nyer a csapat.

Egyes sajtóinformációk szerint Mocsai Lajos, az MKB Veszprém és a magyar férfi válogatott szövetségi kapitánya, vagy Jose Ignacio Prades Pons, a spanyol Itxako mestere lehet a befutó, de egyik érintett klub, illetve szakvezető sem erősítette meg az értesüléseket.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.