A világ első számú teniszezője a Politikának adott interjújában arról beszélt, hogy a szerb sportolók sikerének titka az akarat.
Djokovic szerint rendkívül fontos a siker tekintetében, hogy egy sportoló akarja a győzelmet, továbbá hogy elkötelezett legyen és szeresse a sportot. Úgy véli, a szerb sportolók - akik közül a hétvégén ő ausztrál tornát, a vízilabdások Eb-aranyat, a kézisek pedig Eb-ezüstöt nyertek - jobban akarják a győzelmet, mint mások. "Egy kis országból jövünk, amit teljes szívvel szeretünk, és mindent megteszünk, hogy sikerrel ajándékozzuk meg" - nyilatkozta a vasárnap óta háromszoros Australian Open-győztes.
Djokovic reméli, hogy a szerbek a londoni olimpián jobb teljesítményt nyújtanak majd, mint a pekingi játékokon, ahol csupán egy ezüstöt és két bronzot sikerült összegyűjteniük. "Nem kell túlbecsülni magunkat, de úgy vélem, öt-hat érmet is begyűjthetünk." A teniszező magán kívül az esélyesek közé sorolta a férfi és női röplabdázókat, a férfi vízilabázókat, a kéziseket, Milorad Cavic úszót és az atlétika képviselőit.
Saját pályafutására visszatérve Djokovic elmondta: korábban is mindent megtett annak érdekében, hogy a Grand Slam-tornák prioritásként szerepeljenek éves tervében, de nem sikerült a legjobb formáját hoznia ezek végjátékaiban. "Most már én is tudom azt, amit Nadal és Federer, hogy milyen teljesítményt nyújtsak a legnagyobb tornák legnagyobb pillanataiban. Ez egy folyamat. Federernek és Nadalnak pszichológiai előnye volt mindenki felett, de megtanítottak, mit kell csinálnom ahhoz, hogy megnyerjek egy Grand Slamet."
A kérdésre, mi a helyzet a még hiányzó nagy tornával, Djokovic elmondta: számára a 2012-es év első számú célkitűzése a Roland Garros, e torna megnyerésével ugyanis meglehetne neki mind a négy nagy díj. A szerb teniszező nem fél már annyira a salaktól - Rómában és Madridban is legyűrte már a salakspecialista Rafael Nadalt -, és bízik benne, hogy a párizsi torna elnyerése mellett az olimpián is jól szerepel majd.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.