Sport MTI 2012. január. 23. 12:54

Twitteren üzent: révbe ért Felicity Aston

Egyedül sítalpakon szelte át az Antarktiszt Felicity Aston brit rekorder, aki hétfőn érte el célját a Ronne-selfnél.

A sportember 59 napos túrája során 1744 kilométert tett meg a fagyos déli kontinensen. A sikerről Twitter-üzenetben számolt be, amelyet a Ronne-selfnél található Hercules-szigetről küldött. Jelezte azt is, hogy egyelőre még mindig egyedül van egy sátorban, mivel a rossz időjárási viszonyok miatt nem tud leszállni az a kisrepülő, amely az alaptáborba fogja szállítani. "Csak hogy ne adjam át magamat a szentimentalizmusnak, a semmiből lecsapott az erőszakos szél a sátramat tépve" - írta.

Felicity Aston
AP / Kaspersky ONE Trans-antarctic Expedition / Kaspersky Lab

Aston az első nő, aki egyedül átkelt a Déli-sarkvidéken, valamint egy másik rekordot is felállított: ő az első ember, aki mindössze saját izomerejét használva szelte át a kontinenst egymagában. Üzenete szerint hazatérte után először is forró zuhanyt vesz, majd vörösbort iszik. Ám míg ez bekövetkezik, "addig megeszem az utolsó marhahúskonzervemet, és élvezem az utolsó magányos estémet".

A 180 cm magas, 77 kilós, 34 éves Felicity Astonnak nagy gyakorlata van az extrém expedíciók terén. Három évig dolgozott meteorológusként a brit Antarktisz-felmérés munkatársaként, 2009-ben egy kizárólag nőkből álló csoportot vezetett a parttól a Déli-sarkig, átsíelt Kanada északi-sarkvidékén, átkelt a grönlandi jégtáblán és a befagyott Bajkál-tavon. Ugyanakkor futott a marokkói sivatagban, és jaguárokat követett Paraguayban.

párizsi olimpia 2024
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.