2011. november. 15. 21:38 MTI Utolsó frissítés: 2011. november. 15. 21:35 Sport

Visszalépett az úszóvébé megrendezésétől Catania

Biztosan nem rendez 2014-ben rövidpályás úszó-világbajnokságot Catania, miután az olasz városnak nem sikerült megszereznie a szükséges pénzügyi garanciát.

Az olasz szövetség (FIN) kedden jelentette be, hogy a település visszalép a tavaly elnyert rendezéstől, jóllehet Szicília tartománya korábban anyagi és erkölcsi támogatásáról biztosította Catania pályázatát.

A FIN közleményében úgy fogalmazott, hogy "a szicíliai körzet nem tartotta be azokat a szükséges formális szempontokat, amellyel kapcsolatban már korábban megegyezés született". A FIN szicíliai elnöke, Sergio Parisi azt mondta, immár "csak a csoda" segíthet abban, hogy mégis Catania adjon otthont a 2014-es rövidpályás vb-nek. A visszalépés nyilvánvalóan szorosan összefügg Itália gazdasági-financiális válságával, amely miatt szombaton lemondott Silvio Berlusconi, Olaszország addigi miniszterelnöke.

Cataniának - amúgy mint egyedüli pályázónak - a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA 2010 december 14-én ítélte oda a 12. rövidpályás - vagyis 25 méteres medencében lebonyolítandó - úszó-vb megrendezésének jogát.

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.