Cameron is kiakadt a FIFA pipacstilalmán
David Cameron felháborítónak nevezte a FIFA arra vonatkozó tilalmát, hogy a szombati Anglia-Spanyolország barátságos mérkőzésen a játékosok nem viselhetik mezükön a háborús áldozatok emlékét jelképező pipacsot.
A brit kormányfő szerint abszurd, hogy a játékosok nem dönthetik el, akarnak-e pipacsot viselni a szombati Anglia-Spanyolország barátságos mérkőzésen - közölte a BBC. A FIFA arra hivatkozik, hogy a FIFA szabályai értelmében a csapatok nem hordhatnak mezeiken politikai, vallási vagy kereskedelmi üzeneteket. Közölték, hogy ha a csapat játékosai ezt a szimbólumot viselik, megállítják a játékot.
A FIFA-tisztviselők elutasították a Labdarúgó Szövetség a virág viselésére vonatkozó külön kérelmét, mivel attól tartanak, hogy ez majd "megnyitja az utat a hasonló kezdeményezések" előtt szerte a világon. Helyette a játék előtti egyperces néma csend lehetőségét kínálják fel Angliának.
"A pipacs viselése a tisztelet és nemzeti büszkeség része. Remélem, hogy a FIFA átgondolja a döntését" - fogalmazott David Cameron.
Mivel az Emlékezés napja, november 11-e péntek, ezen az angol válogatott játékosai elvileg viselték volna a pipacsot a Wembley Stadionban és két perc néma csenddel tisztelegnének a fegyverszünet napján. A fegyveres erők is jelen lesznek a pályán, a játék elején, a lelátókról pedig 500 katona és nő nézi majd a játékot.
A sportminiszter Hugh Robertson is felszólította a FIFA-t, hogy vizsgálja felül döntését. Robertson a Guardian által idézett levelében úgy fogalmazott: "Pontosan ismerjük, és tiszteletben tartjuk a FIFA szabályait, hogy a tagországok játékosainak mezén nem állhatnak kereskedelmi, politikai vagy vallási szimbólumok és üzenetek. Az FA és a FAW nem szándékozik megszegni ezeket a szabályokat. Azonban a brit lakosság úgy érzi, ez egy túlzó jogi lépés, mivel a pipacs a nemzeti emlékezés része, azokra emlékezünk, akik életüket adták az országért. Ez semmilyen módon nem vallási vagy politikai eszme”.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.