Patrice Evra, a Manchester United francia védője szerint a klublegenda Ryan Giggs úgy edz, mintha még semmit se nyert volna, Sir Alex Ferguson a kispadon fog meghalni és jó játékkal nem lehet bekerülni a csapatba.
"Az utcáról a Manchester Unitedba". Ez lesz Patrice Evra könyvének címe, ha egyszer összegyűjti és kiadja jegyzeteit. A most 29 éves francia játékos 2006-ban érkezett a Vörös Ördögökhöz, ahol gyorsan alapember lett. Posztja érdekesen alakult, fiatalon szélsőként kezdte, Franciaországban rövid ideig középcsatárt játszott a Nice csapatában, ahol egy sérülés miatt került a védelembe.
2006 januárjában aztán 5,5 millió fontért megszerezte a Manchester United. "Nem sokkal a Unitedhez való érkezésem után végleg elfogadtam, hogy balhátvédnek kell lennem" - mondta a Daily Mailnek. A csapat menedzseréről, az 1986 óta a kispadon ülő Sir Alex Fergusonról azt gondolja, hogy sohasem fog visszavonulni. "A mester a kispadon fog meghalni. Ez a végzete." Evra ezt abból gondolja, amit maga a 69 éves tréner mondott nekik, mikor a sajtó tele volt visszavonulási terveivel.
"Azt kérdezte tőlünk, a játékosaitól, hogy tényleg elhisszük-e, hogy ő majd a nagy semmittevésben otthon fog üldögélni, nézi a tévét vagy hallgatja a rádiót? Nevetett és azt mondta, esély sincs erre. Végigdolgozta az életét, és addig dolgozik tovább, amíg meg nem hal. Ez az ő győzelme, amit nem tud abbahagyni. A meccsek előtt mindig sztorizik. Néha az Aberdeennél töltött időből vesz történeteket, vagy körbe-körbe járkál az öltözőben, és arról beszél, hogy különbözünk, mert a világ és Nagy-Britannia különböző részeiről jöttünk, most mégis itt vagyunk mindannyian. Nagy erőt ad ez nekünk."
Pedig nem indult simán a játékos kapcsolata Fergusonnal, aki első meccsén, a városi rivális Manchester City ellen az első félidő végén lecserélte. "Dühös volt. Rám nézett, halálosan komoly volt és ennyit mondott: Mr. Evra, most üljön le és nézze meg, mi az az angol futball. És tanuljon." És Evra tanult, nemcsak a pályán, hanem azon kívül is. A csapat történelméről, Matt Busbyról és a müncheni katasztrófáról, Bobby Charltonról, George Bestről, Denis Law-ról, a klub aranylabdásairól. És persze Eric Cantonáról, a franciáról, akit még az angolok is imádtak.
"Azt tettem, amit minden ide kerülő fiatal focistának kellene: egy rakás DVD-t vettem a klubról. És elkezdtem tisztelni azt a mezt, amiben játszom. Azóta is, ahányszor csak rajtam van, különlegesnek érzem magam, mert ha felveszem a Manchester United mezét, az egész klubot és történelmét felveszem. Régen mindig azt kérdezték tőlem az emberek, mi a legjobb itt. Sosem azt mondtam, hogy fantasztikus együtt edzeni Cristiano Ronaldóval vagy Rooney-val. Hanem pédául Ryan Giggs-szel és Paul Scholes-szal, akik már részei a klub történelmének. Giggs például úgy edz, mintha soha nem nyert volna még semmit, holott ő a United valaha volt legeredményesebb játékosa."
"Emlékszem egy meccsre, amikor 2-0-ra vezettünk a félidőben, de ő azt akarta, hogy rúgjunk négyet-ötöt. Nem hagyta, hogy leálljunk. A tetteivel emlékeztetett rá, hogy az emberek fizettek azért, hogy lássanak minket. Emlékszem, rám üvöltött: Miért nem tiszteled őket?" Patrice Evra szerint ilyen a United: "Ha jó vagy, kispados leszel. Csak akkor maradsz a csapatban, ha fantasztikusan játszol." Sokat elmond, hogy Mike Phelan, Ferguson jobbkeze majdnem egy évvel érkezése után mondta csak neki: "Most már tényleg United-játékos vagy."
Kézilabda-Eb: a revánson túl is sok múlhat a magyar-svéd meccs végeredményén
Fontos meccset játszik este hattól a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon: ha sikerül legyőznie a svéd csapatot, jó esélye van a legjobb négy közé jutni.