2011. február. 01. 15:48 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 01. 16:27 Sport

Hajnal Tamás a "megmentő" Stuttgartban

A klubvezetés szerint sokat segíthet a kiesés elől menekülő VfB Stuttgart labdarúgócsapatának a magyar válogatott Hajnal Tamás, aki a téli átigazolási időszak utolsó, hétfői napján érkezett kölcsönbe a sváb egyesülethez.

"Olyan játékos, akinek szerepeltetése rengeteg lehetőséget teremt számunkra a középpályán" - mondta a 29 éves futballista hivatalos, keddi bemutatásán Fredi Bobic, a stuttgartiak sportigazgatója.

Hajnal a listavezető Borussia Dortmundtól érkezett fél évre a VfB-hez, amely - ha bennmarad az élvonalban - a megállapodás értelmében a szezon befejezését követően körülbelül egymillió euróért végleg megvásárolhatja.

"Szeretnék élni ezzel a lehetőséggel - fogalmazott a 37-szeres válogatott játékos. - A Stuttgart nehéz helyzetben van, a legfontosabb az, hogy segíteni tudjam a csapatot."

Hajnal 2008 nyarán, a Karlsruher SC-től szerződött Dortmundba, ahol első szezonjában kitűnően játszott, stabil kezdő volt, és öt gólt lőtt, illetve 11 gólpasszt adott. A 2009/2010-es idényben már nem nyújtott ennyire meggyőző teljesítményt, legfőképp azért, mert hosszú ideig sérüléssel bajlódott. Az idei szezonban nem tudta beverekedni magát a listavezető kezdőcsapatába, a bajnokságban nem is jutott szóhoz.

A középpályás várhatóan szombaton, a Stuttgarthoz hasonlóan 16 pontos, csak rosszabb gólkülönbsége miatt utolsó Borussia Mönchengladbach elleni Bundesliga-találkozón mutatkozik be új csapata színeiben.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.