2009. április. 28. 12:36 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. április. 28. 12:46 Sport

"Magyar mutyi": ötezer jegy eltűnt a kézilabda BL-döntőre

Kisebb botrány alakult ki a Győr-Viborg női kézilabda-finálé jegyei körül – értesült a kisalfold.hu. A drukkerek már sorban álltak a Magvassy Sportcsarnoknál, mikor közölték velük: csak néhányan vehetnek jegyet.


A jegyek árusítása kedd reggel kezdődött meg, a pénztár a klub előzetes tájékoztatása szerint nyolc órakor nyitott. Ugyancsak közölték, hogy egy vásárló maximum öt belépőt vásárolhat. Ám nem sokkal a pénztárnyitás után módosították a „szabályokat”: csak a bérletesek vásárolhatnak jegyet, ők is csak egyet.

"A BL-döntő helyszíne, a Veszprém Aréna 5100 fő befogadására alkalmas – kommentálta az esetet Vanyus Attila, a győri egyesület elnöke. – A jegyekből hétszáz darab kerül Veszprémbe. Kiadunk háromszáz VIP jegyet. Ötszáz kerül Dániába, nyolcszáz az ETO bérleteseihez, újabb ötszáz a csapat tagjainak jut. 750 darabot kap a B-közép, 150 darabot a főszponzor Audi, ötszáz darabot a további szponzorok, további kétszáz darabot a város, illetve a Sportigazgatóság. A sajtó képviselői száz helyre tarthatnak igényt."

Sok szurkoló már kora reggel a pénztáraknál várakozott, mégsem kapott jegyet a Bajnokok Ligája-döntőre. Az ötezer jegy nagy része gyakorlatilag már a nyitás előtt elkelt. „Nem értem, hogy miért csak néhány jegy maradt mára. Tartok attól, hogy a hűséges szurkolók helyett jó kapcsolatokkal rendelkező öltönyösök tapsolnak majd a Viborg elleni meccsen a lelátón" – mondta csalódottan az egyik szurkoló a kisalfold.hu-nak. Az oldal értesülései szerint nem egy ember szabadságot vett ki a jegyek beszerzése miatt.

A hoppon maradt drukkerek az incidens után többször is bekiabálták: "Jövőre egyedül szurkolsz!"

párizsi olimpia 2024
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.