2009. december. 02. 10:28 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. december. 02. 11:21 Sport

Magyar hegymászók: a kínaiak szerint itt már nem lehet segíteni

Az eltűnt magyar hegymászók nyomait kereső legutóbbi szecsuani helikopteres kutatás után nem lehet több eredményre számítani - közölte az MTI-vel szerdán Csou Hong, a Szecsuan tartományi külügyi hivatal vezetője.


Csou - aki maga is jelen volt - elmondta, hogy a kutatás idején teljesen tiszta volt az idő, egyedül az erős szél nehezítette a navigációt. A  felderítés során a hegyet több oldalról is sikerült megközelíteniük és szabad szemmel is tisztán kivehető volt az október 22-23-i jég- és sziklaomlás nyoma. A repülés alkalmával fényképeket és videofelvételt készítettek, amelyeket később nagyítva is megvizsgáltak. A négy eltűnt magyar hegymászó fellelhetőségére utaló jelet, színfoltot nem találtak. Csou szerint a további kereséstől - jelen körülmények között - nem várható több eredmény.

Sárközy Péter pekingi magyar főkonzul megerősítette, hogy a felvételeket helyi idő szerint szerda délelőtt megkapták és továbbítják Budapestre. A helikopteres repülések az eltűnt hegymászók hozzátartozóinak kifejezett kérése alapján, a magyar külképviselet közbenjárására indultak Szecsuanban, s eddig két alkalommal került rájuk sor. Mécs László magyar hegymászó korábban engedélyt kapott a repülésen való részvételre, és egy hetet töltött Szecsuan székhelyén, Csengtuban várakozással, de végül - az időjárási körülmények miatt - nem szállhatott fel.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.