Kínát zavarja a sok külföldi újságíró
Külföldi tudósítók ezentúl nem készíthetnek szabadon interjúkat a kínai főváros központjában, a Mennyei béke terén (Tienanmen tér).
Az újságíróknak egy nappal előre be kell jelenteniük, ha a Tienanmen téren kívánnak interjút készíteni, kapnak egy időpontot és egy kísérőt - jelentette az Új Kína (Xinhua) hírügynökség a vonatkozó hatósági rendelkezésre hivatkozva.
Az utasítás előzménye, hogy hétfőn tiltakozók egy kis csoportja - kihasználva, hogy a pénteken kezdődő olimpiára Pekingbe érkezett újságírókat vezettek körbe a Tienanmen tér közelében - tüntetni kezdett az ellen, hogy szerintük megfelelő kártalanítás nélkül kiköltöztették őket házaikból, amelyek helyére üzleteket terveznek építeni. A felháborodott pekingiekről és transzparenseikről készült képek bejárták a világsajtót.
A Tienanmen tér, ahol az olimpia alatt nagyszabású kulturális rendezvények zajlanak, a kínai politika hatalmi központja és a hatóságok számára a mai napig érzékeny helyszín az 1989-es vérbefojtott tüntetések emléke miatt.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.