Furcsa fintora lehet a sorsnak, amennyiben a németek diadalmaskodnak az Eb-n, hiszen a négy elődöntős válogatottból csak ők azok, akik nem tartoznak egy úgynevezett szövetséghez.
Portugália, Olaszország és Spanyolország is tagja a nem éppen jó megítélésnek örvendő PIGS térségnek. Ide tartozik még Görögország is, de őket már ugye a negyeddöntőben kiejtették a németek. A maradék három államnak még megmaradt tehát a lehetősége, hogy bizonyítsa, a német uralom nem terjed ki a futball pályára is.
Az eurozóna krízise még nagyobb élt ad az idei küzdelmeknek. A negyeddöntős csatározás a görögök és németek között már megadta az alaphangulatot, amit még tetézett a hellének számára, hogy a kancellár asszony, Andrea Merkel meg is jelent a stadionban. Az idei elődöntő talán nem is lehetne szimbolikusabb.
Egy esély a megtört országoknak, hogy helyreállítsák a nemzeti büszkeségüket elnyomóikkal szemben. El lehet képzelni, ahogy Balotelli betalál majd a németeknek és heves vérmérsékletét nem tudván fékezni, odarohan az egyik kamerához és beleordítja: "Ezt a pénzügyi hajthatatlansága miatt kapja Merkel asszony." De vajon egy győzelem képes lenne visszaállítani a büszkeségüket és rendberakni a gazdaságot? Azért talán ennél kicsit több kell. Azzal, hogy nagyobb mennyiségű zászlókat adnak el, még nem kerülnek ki a bajból.
Az látható, hogy nehéz idén figyelmen kívül hagyni a pénzügyi, gazdasági problémákat a labdarúgásból, hiszen ez az az időszak, amikor fél szemmel mindenki azt figyeli. Természetesen az elődöntőben nem azon lesz a hangsúly, hanem a szép futballon. Az elvitathatatlan, hogy abban is az élen vannak a németek. Csütörtök este kiderül az is, hogy mennyire. Akkor összecsapnak az olaszokkal és a mérkőzés végeztével kialakul, hogy melyik lesz a döntő két csapata.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.