Szánalmas meccsen pontot osztott egymásnak a két nagyhatalom, a franciák megérdemelték az egy pontot, az angolok még annyit sem.
FRANCIAORSZÁG–ANGLIA 1–1 Doneck, Donbasz Arena, 42 400 néző. Vi: Rizzoli (olasz) |
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Debuchy, Rami, Mexes, Evra – Nasri, Cabaye (Ben Arfa, 84.), A. Diarra, Malouda (Martin, 84.), Ribéry – Benzema. Szövetségi kapitány: Laurent Blanc ANGLIA: Hart – G. Johnson, Terry, Lescott, A. Cole – Milner, Gerrard, Parker (Henderson, 78.), Oxlade-Chamberlain (Defoe, 77.) – Young – Welbeck (Walcott, 90.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson Gólszerző: Nasri (39.), ill. Lescott (30.) |
Ó, jaj.
Ha pénzt fizettem volna angol szurkolóként ezért az összecsapásért, akkor most bánatomban, illetve szégyenemben sörbe fojtanám a fel-feltörő emóciókat, és fogalmam nincs, miben-kiben bíznék, amíg Rooney a lelátón ül, lévén kétmeccses eltiltása a felénél tart még csak.
Az angol csapat gyakorlatilag nem rúgott kapura, góljuk a „Vak Tyúkok Szemtaláló Versenye” szépségdíjasa lehetne, mellesleg akkora kapushiba következménye, mint a China-bank székház Sanghajban.
Ha dicsérni kéne valakit a britek közül, akkor talán Terry és Gerrard emelhető ki valamennyire, védekezésük, fegyelmezettségük, koncentrációs képességük okán, de ennek egy Eb-meccsen természetesnek kéne lennie, nem feltűnőnek. Hart sem volt rossz, de a gól, amit kapott, védhetőnek tűnt, nem állt messze a jobb saroktól, ahova Nasri lövése érkezett. A kapus mentségére szolgál, hogy nem biztos, hogy látta a lövést rendesen, lényeg, hogy besurrant, s ezzel a francia csapat egalizált, még az első félidőben.
Ha pénzt fizettem volna francia szurkolóként ezért az összecsapásért, akkor most sajnálnám, hogy tizenöt kapura tartó lövésből csak egy talált utat az angol kapuba, de bizakodnék, hogy ennél azért lesz jobb. Más momentumok is bizakodásra adhatnak okot a gallok számára. Nasri kiválóan játszott, rengeteget dolgozott, nem rajta múlt, hogy nem lett győzelem.
Ribéry is eleven volt, játszott jobb oldalon, bal oldalon, középen, néha egyszerre is. Benzema már halványabb volt, de őt nagyon vigyázták az angolok, harcolt is, villant is, de nem eleget.
Nem lehetett áttörni az angolok védőfalát, a meccs kilencven százalékában a saját tizenhatosuk elé betonozódtak Hodgson mester tanítványai, és nem is akartak elmozdulni. Bekkeltek, ölték a focit, és tökéletesen elégedettnek látszottak az egy ponttal. Értem én, papíron gyengébb csapatok következnek, de ha ennyit tudnak tényleg, akkor a svédekkel és az ukránokkal is meggyűlhet a bajuk.
Jellemző a meccsre, hogy az angol kapitány a kilencvenedik percben még nekiállt cserélni, ez pedig szakmailag semmi mást nem jelent, csak időhúzási szándékot, szánalmas egy angol válogatottól, és a szövetségi kapitánytól is.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.