2011. május. 30. 10:07 life-style.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 30. 09:20 Shake

Hova vezet a szigorú abortusztörvény? Lengyelország megmutatja

Az értekezést egy brit egészségpolitikai folyóirat, a Reproductive Health Matters májusi számában jelent meg.

Az értekezést egy brit egészségpolitikai folyóirat, a Reproductive Health Matters májusi számában jelent meg. A 1993-as lengyel abortusztörvény az ír és a máltai mellett a legdrákóibbak közé tartozik a kontinensen: csak akkor szakítható meg egy terhesség, ha veszélyezteti az anya életét vagy egészségét, ha súlyos kár fenyegeti a magzatot, vagy ha az anya nemi erőszak áldozata lett.

Abortusz ellenes kampány Lengyelországban

Egy másik törvény az orvosok lelkiismeretére bízza, hogy javasolják-e a művi vetélést, így évente több ezer lengyel nő akkor sem kap esélyt, ha a törvények egyébként lehetővé tennék terhessége megszakítását. 2007-ben az Emberi Jogok Európai Bírósága is elmarasztalta a lengyel kormányt, miután egy 35 éves nő majdnem teljesen megvakult a harmadik terhességétől, amelyet annak ellenére sem engedett megszakítani egy bíróság, hogy a kockázatot több orvos is megállapította.

Ha kíváncsi a további részletekre, akkor a HVG cikkéből többet is megtudhat, kattintson!

Gazdaság Tiszai Balázs 2024. december. 04. 17:30

Dél-Korea elmúlt 24 órája: amikor annyira utál mindenki, hogy csak az önpuccs tűnik megoldásnak, de még az se sikerül

Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.