Van, akinél a méregtelenítés annyit tesz, hogy januárban felhagy néhány hétre az iszogatással.
Van, akinél a méregtelenítés annyit tesz, hogy januárban felhagy néhány hétre az iszogatással. Mások számára azonban beöntést, étrend-kiegészítőket, szuperegészséges ételeket és/vagy leveket jelent, valamint a hús, tejtermékek, búza, cukor, koffein és egyéb, „méreganyagnak” tekintett élelmiszerek mellőzését.
A „méregtelenítés” kifejezéssel az a probléma, hogy nagyon sokféle termékre és étrendtípusra alkalmazzák – kezdve a „méregtelenítő” samponoktól és filteres teáktól az egy hétvégés léböjtön át egészen a kéthetes méregtelenítő programokig.
Bár a szkeptikusok csupán múló szeszélynek tekintik ezt a kérdést, évszázadok óta számos kultúra gyakorolja világszerte a méregtelenítés megannyi formáját. Az ájurvéda gyógyászati rendszer például évente egy-két méregtelenítést javasol.
Tudnunk kell, hogy a méregtelenítés nem gyors és egyszerű feladat. 7-21 napig tart, és speciális étrend mellett béltisztítást, masszázst, meditációt és jógát foglal magában.
A méregtelenítés hívei szerint testünk méreganyagoktól való megtisztítása és a kiválasztószervek megfelelő működésének elősegítése növeli az energiaszintet, a vitalitást, és javítja az általános egészségi állapotot.
Szóval megéri? És ha igen, milyen típusú méregtelenítést válasszunk? A Tudatos Vásárlók Egyesülete utánajárt az összes ismert módszernek, cikkükből minden kiderül, kattintson!