2009. augusztus. 18. 19:10 Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 18. 20:18 Shake

16 hónapon át sírnak a nők

Napjainkban nagy divat különböző életmódunkat elemző vizsgálat készítése, ennek köszönhetően most az is kiderült, hogy egy nő egész életéből 16 hónapot tölt el sírással. Természetesen a könnyfakadás oka életkor szerint változik, ami fiatal korban az ösztön, az később szimpátia, érzelem és persze a hormonok támadása lesz.

A Telegraph beszámolója szerint nemrég egy 3000 főt vizsgáló kutatást végeztek a TheBabyWebsite nevű vállalat megbízásából, amely során azt vizsgálták, hogy egy nő átlagosan mennyit sír élete különböző szakaszaiban, a bölcsőtől egészen a felnőttkorig. A végeredmény elsőre talán megdöbbentő lehet, kiderült ugyanis, hogy a hölgyek előszeretettel bőgik végig összes fejlődési szakaszukat, ennek köszönhetően 16 hónapot töltenek el egész életükben sírással. Természetesen az okok minden életkorban mások, az viszont érdekes, hogy a sírás időtartama szinte minden korosztályban megegyezik, vagyis a könnyek alaposan el vannak osztva életünk során.

© sxc.hu
Természetesen életünk első szakaszában minden ingerre érzékenyen reagálunk, ám a kutatás arra enged következtetni, hogy ez az érzékenység a nők esetében soha nem múlik el, csupán az ismereteink nőnek a világról, így az ösztönös empátia helyét a szimpátia és az érzelmek (és természetesen a változó hormonok) veszik át. Egy átlagos nőnemű baba 2 órát és 5 percet sír hetente a felmérés szerint, és ez az arány a későbbiekben sem változik. A kisgyerekek esetében (12 éves korig) 2 óra és 11 perc lett a heti átlag, kamaszkorban 2 óra 14 percre nő az arány, később pedig marad ez az átlag, még a 26 korosztály fölötti tartományban is.

Az okok tehát változatosak: a babák esetében a fizikai ingerek váltják ki a sírást (éhség, szomjúság, szükségletek, fájdalmak), kisgyermek esetében a világ megismerése során szerzett balesetek, sérülések okozta fájdalmak miatt törik el a mécses. Nagyobb gyerekeknél a félelmek és betegségérzet dominál, kamaszkorban a tomboló hormonok és a szerelem mindent elsöprő érzése fakaszt könnyet, később pedig az idegi kimerültség, a stressz és a magas szimpátia és empátia jellemzi a női sírás meghatározható eredőjét.

Egy életen át 16 hónapot sírni azonban mégis soknak tűnik, főleg ha mindehhez hozzászámoljuk egy másik, nemrég közzétett felmérés eredményét, amely szerint egy átlagos nő 287 napot (azaz közel egy évet) tölt el életéből annak az egyszerű és hétköznapi kérdésnek eldöntésével, hogy milyen ruhát vegyen fel. Egy sima hétköznap reggel átlagosan tehát 16 percet pocsékol el a legtöbb nő a "nincs egy rongyom, amit felvegyek" szindrómával, ami a sírás napi átlagával megfejelve már igen aggasztó időveszteséget mutat.

A férfiak esetében sem a sírásról, sem a megfelelő öltözet kiválasztásáról nem készült felmérés, de az erősebbik nem képviselőit sem kell félteni, ha időpocsékolásról van szó, gondoljunk csak a tévézésre, vagy a játékszenvedélyre. Sőt, a Kodak Lens Vision Centres felmérése során az is kiderült, hogy egy átlagos hím naponta negyvenhárom percet tölt legalább tíz különböző nő adottságainak a feltérképezésével, vagyis egyszerűbben szólva a "stíröléssel". Talán az az ember nagy szerencséje, ha nem készül minden egyes napi rutinunkról felmérés, még a végén kiderülne, hogy nincs is olyan sok szabadidőnk, mint azt eddig gondoltuk.

NB
Címkék
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.