A briteknél komoly veszély a közösségi hálók hamis világa, ezt ráadásul tetézi az internetes zaklatás.
Már a 12 évesek kétharmada is azon rágódik, hogy nem úgy néz ki, ahogyan kellene.
Legalábbis a brit tizenévesek körében ezt mutatta ki egy gyermekjótékonysági szervezet, a stem4 felmérése.
A nyilván nem csak a szigetországban tapasztalható baj egyik oka, hogy a tinédzserek rengeteget lógnak a közösségi oldalakon, ott pedig olyan testképekkel szembesülnek, amelyek a mindennapi életben szinte elérhetetlenek.
Tetézi ezt, hogy sok tizenévest zaklatnak a társai a külseje miatt. A briteknél tavaly országos döbbenetet keltett, hogy így hajszoltak halálos végű önbántalmazásba egy 14 éves iskoláslányt, Molly Russellt.
A stem4 felmérése alátámasztja, miért tartja a civil szervezet szükségesnek az általa fejlesztett újabb mobilalkalmazást.
A Worth Warrior (körülbelül: küzdj az értékeidért) tanácsokkal és óvintézkedésekkel segíti az evési rendellenességgel és testképzavarral birkózó kamaszokat, vagyis olyan fiatalokat, akik a felmérés szerint felismerik ugyan a bajt, de nem tudnak lejönni a közösségi média káros hatásáról.
Nem ez az első ilyen jellegű app. A stem4 készített már pszichoterápiai alapokon nyugvó alkalmazást tizenéveseknek a szorongás, az önbántalmazás vagy a depresszió ellen is.
Hasonló cikkeket a legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban találhat, amelynek témája: szabadulás a múlt fogságából.
Fizessen elő a magazinra, most sokféle kedvezmény várja.