Szél Dávid Apapara című blogjának Facebook-oldalán írt az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos, lehetséges érzéseinkről.
Kifejezetten normális dolog, ha az ember szorong az orosz-ukrán háborútól. Felnőttként és gyerekként egyaránt. Szabad tehát szorongani, szabad nyomasztódni, szabad aggódni.
De ezeken kívül még további, konkrétabb dolgokat is tehetünk – olvashatjuk a pszichológus posztjában. Amik akár csökkenthetik is a szorongásunkat.
1. Igyekezzünk feltérképezni és megérteni magunkban, hogy pontosan mitől is szorongunk (nem sorolnám a lehetőségeket, nem szeretnék szorongástippeket adni).
2. Igyekezzünk a saját szorongásainkat nem átpakolni a gyerekeinkbe.
3. Viszont tök jó, ha az érzéseinkről tudunk egy másik felnőttel beszélgetni, és az is fontos, hogy megtaláljuk azokat a módokat, amiknek a segítségével egy kicsit ki tudunk kapcsolni (mozgás, film, zene, olvasás).
4. Gondoljuk végig, hogy miben tudunk segíteni: adományozás, gyűjtés, menekültek elszállásolása, direkt támogatások küldése.
5. Hacsak nem újságírók vagyunk, akkor igyekezzünk ne túlzásba vinni a hírolvasást, mert nem lesz sokkal több információnk, nem leszünk sokkal tájékozottabbak, viszont jó eséllyel csak még jobban fogunk szorongani.
Az új könyvvel jelentkező Szél Dávid nemrég ahhoz adott tippeket, hogyan segíthetünk enyhíteni a gyerekek szorongását.
Jöjjön el a március 29-i HVG Extra Pszichológia Szalonba, ahol Szél Dáviddal kényes gyereknevelési kérdésekről beszélgetünk. További részletek itt.
Hasonló cikkeket a legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban találhat, amelyben a hála, a bizalom és a remény érzéseivel foglalkozunk.
Fizessen elő a HVG Extra Pszichológia magazinra, most sokféle kedvezmény várja – akár a Kamasz különszámot is megkaphatja ajándékba.