Öt lazulós helyet ajánl Budapesten a The Washington Post
Öt ingyenes és jó helyet ajánl olvasóinak Budapesten a The Washington Post. A lap szerint a kommunizmus bukása után a magyar főváros számos pontja megújult, ami egyebek mellett az uniós forrásoknak köszönhető. Érdemes elmenni a Szabadság térre, a zsidónegyedbe és a Margitszigetre, de javasolják egy sétára a Kopaszi-gátat és a Normafát is. És lehet, hogy önszántukból.
Az egyszerű ráncfelvarrástól a teljes felújításig sok minden történt 1990 óta az 1873-ban egyesített Budapesten, ahol a nemrég átadott új metróvonal is segít már áthidalni a Duna két oldalán fekvő városrészek közötti távolságot – írja a lap.
A Parlament közelében található Szabadság teret a cikkben a magyar történelem vitatott jelképeinek parkjaként említik, ahol a német megszállás most épülő emlékműve mellett egy vöröscsillagos szovjet emlékmű is van. Meg a jegybank, az amerikai nagykövetség, az egykor tévészékházként működő tőzsdepalota, interaktív szökőkút és játszóterek, ahol szusszanhatnak egy a szülők, amíg a gyerekek kiadják magukból a gőzt.
A zsidónegyedben hangulatos régi házak és új épületek váltogatják egymást. A hetedik kerületi Erzsébetváros ezen részén jelölték ki a második világháború időszakában a zsidó gettót, amelynek helyén ma már kisebb üzletek, műhelyek is működnek. Utóbbiakban találtak helyet maguknak többek között fiatal tervezők és vendéglátósok. És persze itt működik jónéhány romkocsma is, amelyet egyre több külföldi ismer már.
Játszóterekkel, futópályával, állatkerttel és zenélő kúttal várják a pihenni vágyókat a Margitszigeten, ami összeköti a magyar főváros két hídját, a Margitot és az Árpádot. A hely ideális azoknak is, akik a budapesti panorámát akarják megcsodálni, akár éjjel, akár nappal.
A budai hegyek között rejtőző Normafa szintén ideális családi programokhoz, piknikezéshez, sportoláshoz és azon belül biciklizéshez. Aki az itteni friss levegőre vágyik, pattanjon fel a 21A-s buszra a Széll Kálmán téren – ajánlják a cikkben.
A Kopaszi-gát a The Washington Post szerint a Kossuth híd alatt helyezkedik el egy keskeny félszigeten. Minden bizonnyal a Rákóczi hídra gondoltak. A Lágymányosi-öbölt már jól eltalálták, meg azt is, hogy homokos part, játszóterek és éttermek várják az ide látogatókat, illetve a 103-as busszal közelíthető meg a helyszín.
Azt nem tudni, pontosan milyen ötletből született a cikk. Arra sincs utalás, hogy esetleg valamiféle fizetett írást közölt a lap, amellyel Budapestre szeretnének turistákat csábítani. Ez utóbbit esetleg cáfolhatja az, hogy a Rákóczi híd nevét csaknem írták volna el, ha tényleg itthonról küldtek volna infókat a The Washington Postnak. De ki tudja.
A Travelo.hu márciusban írt arról, hogy a Magyar Turizmus Zrt. tavaly 800 millió forintot költött külföldi médiatartalmakra, és ők szponzorálták egyebek mellett a CNN Magyarország szépségeit ecsetelő cikksorozatát is. Az elmúlt három évben több mint 3000 külföldi újságírót láttak vendégül Magyarországon. A CNN mellett a New York Times, a Daily Mail és a Sunday Times is hozott le Magyarországot ilyen vagy olyan szempontból dicsérő cikkeket.