Napok óta tart a szokatlan hőhullám, ami extrém megterhelést ró a szervezetre. Emellett a pollenekkel is meg kell küzdeni.
Fronthatás pénteken sem érvényesül, a napok óta tartó hőség azonban egyre jobban megterheli nemcsak az idősebbek, de a fiatalabbak szervezetét is, kimerültség jelentkezhet az extrém hőterhelés hatására. A tartós hőségben alvásproblémák, bágyadtság, koncentrációs zavarok, étvágytalanság, fejfájás jelentkezhet.
Fokozott a kiszáradás veszélye, folyamatos folyadék- és ásványi anyag utánpótlásra van szükség, legjobb az ásványvíz. A cukros, szénsavas, koffeines és alkoholos italokat célszerű kerülni. Sok friss zöldség és gyümölcs fogyasztása javasolt, hiszen könnyen emészthető ételek, és folyadékot is tartalmaznak.
A tűző napon gyorsan felhevülhet a szervezet, súlyosabb esetben napszúrás, hőguta léphet fel. Ezt elkerülendő minél többet tartózkodjunk árnyékos vagy légkondicionált helyen, kerüljük a megerőltető testmozgást a legmelegebb időszakban, a strandon viseljünk kalapot. 11 és 14 óra között a nagyon erős UV-sugárzás miatt kerüljük a napozást, legalább 15-20 faktoros naptejet használjunk, és viseljünk napszemüveget. Tavaink vízhőmérséklete már eléri a 25, 27 fokot. Könnyű, szellős nyári ruhákba öltözzünk, engedjünk lélegezni bőrünket, fokozott izzadékonysággal kell számolni.
Országszerte igen magas a parlagfű pollenkoncentrációja, de nagy számban van jelen a kender és az üröm is a levegőben. A száraz, meleg időben az allergiás tünetek (tüsszögés, orrfolyás, szemviszketés) agresszívan jelentkeznek.
A közlekedők a baleseti kockázat megnövekedésével számoljanak, hiszen a hőségben lassul a reakcióidő, és nehezebben ismerjük fel a veszélyes helyzeteket.
A tűző napsütés és a forgalom együttes hatására napközben emelkedik a felszín közeli ózon koncentrációja, a kora esti órákra pedig a nitrogén-dioxid is magas értéket érhet el. E két gáz az ún. fotokémiai szmog alkotója, ami az ég kékjének elszürkülését eredményezi, nagyobb koncentrációban pedig légzési nehézségeket okozhat.