2010. november. 18. 12:28 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 18. 12:28 Plázs

Az iskolázatlanok és a férfiak műfaja inkább a netes társkeresés

A férfiak látogatják többen az internetes társkereső oldalakat - derül ki egy friss felmérésből, amely szerint a naponta mintegy 80 ezer látogatót vonzó oldalakon a nők aránya mindössze 40 százalék.

A gemius/Ipsos online közösségmérési rendszer augusztusi adatai szerint a 4 és fél millió magyar internethasználó közül havonta átlagosan 540 ezren látogatnak társkereső oldalakra. A felmérésben résztvevő húsz portált egy átlagos napon 80 ezren keresik fel, azaz akik az internetes párválasztást komolyan gondolják, egyszerre több oldalra is regisztrálnak. 

A netes társkeresésben a férfiakon túl élen járnak az alacsony iskolai végzettségűek, a fiatal középkorúak, valamint a községekben élők. A partnerüket interneten kutatók között mindössze 14 százalék a felsőfokú végzettségűek aránya, de ők azok, akik a legelszántabbak, mert a teljes mintában mért idő és kattintások negyede a diplomásokhoz köthető. 

A legfeljebb 8 osztályos végzettséggel rendelkezők és a községekben élők a népességbeli arányukhoz képest sokan vannak fent az ilyen oldalakon, de őket az átlag alatti használat jellemzi. Egy látogató egy hónap alatt átlagosan egy órát tartózkodik és 85 oldalt tölt le a társkereső oldalakon. Amíg az általános iskolát végzettek havonta csak félórát, addig a diplomások közel két órát böngészik ezeket a portálokat. Az oldalletöltések száma is hasonlóan alakul: az alacsony végzettségűek 38, a diplomások 134 oldalt tekintenek meg. 

A fiatalok mindössze 40 percet, az 55 év felettiek kétszer ennyi időt töltenek párkereséssel, és ez az oldalletöltések számában is megjelenik: a fiatalok átlagosan 70-szer, az idősebbek 105-ször kattintanak a társkereső oldalakon.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.