2010. október. 19. 20:20 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 19. 20:09 Plázs

5,4 kilós daganatot vettek le egy férfi arcáról

Az 51 éves portugál férfi nyelvét és száját megtámadó, 5,4 kilós óriásdaganathoz hasonlót még nem láttak a sebészek. Chicagban műtötték meg.

Ramses Azizi, a beavatkozást irányító orvos az ABC televíziónak elmondta, hogy rendkívül megnehezítette a dolgukat a tumor mérete, amely miatt nehéz volt úgy operálni, hogy közben ne deformálódjon el a beteg arca. Előreláthatólag egy évig is eltarthat, amíg a műtét sikerességét ténylegesen meg lehet állapítani.

A portugál férfi az ABC televízió információi szerint az utóbbi három hónapban 4 alkalommal volt a St. Joseph kórházban: kétszer a tumor kivétele, kétszer pedig az arcán végzett korrekciós műtétek miatt. Azizi volt az első olyan orvos, aki elvállalta Mestre esetét. Az 51 éves férfi húga, Edeth Abreu, aki már évek óta gondozza bátyját, elmondta: testvére számára most "egy új élet kezdődött".

Mestre akkor vált ismertté, amikor 2007-ben a Discovery Channel "Az arc nélküli férfi" címmel sugárzott műsort róla. Ideje nagy részét eddig többnyire Lisszabon belvárosában, a Rossio téren töltötte egyfajta turistalátványosságként, akivel mindenki fotózkodni akart. "Az arcom csúnya, de a szívem nem az" - így hangzott eddig Mestre mottója.

Legutóbb hasonló okokból egy olyan indiai nő szerepelt az újságok címoldalán, akinek fültőmirigyrákja volt, és rekordnak számító mintegy két kilónyi daganattól szabadították meg.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.